Od kiedy jest przerwa wielkanocna 2020? Czy Wielki Piątek jest dniem wolnym od pracy?

Choć zajęcia szkolne odbywają się zdalnie, uczniom przysługuje wiosenna przerwa świąteczna. W których dniach nie będzie lekcji online? Kiedy wolne będą mieli dorośli?

Przypomnijmy, że od 12 marca zawieszone zostały zajęcia w przedszkolach i szkołach. Od 25 marca uczniowie uczą się zdalnie. Choć w funkcjonowaniu oświaty wiele się ostatnio zmieniło, jedno wciąż pozostaje bez zmian. Mowa o wielkanocnej przerwie świątecznej, którą zaplanowano na 9 - 14 kwietnia.

Czy w okresie świąt wielkanocnych będą lekcje online?

Jak będzie wyglądać tegoroczna wiosenna przerwa świąteczna? Rzeczniczka prasowa Ministerstwa Edukacji Narodowej Anna Ostrowska poinformowała, że w czwartek 9 kwietnia i w piątek 10 kwietnia szkoły nie będą prowadzić zajęć dydaktyczno-wychowawczych z uczniami w formie kształcenia na odległość ani zajęć opiekuńczych dla uczniów - pisze Radio ZET

Poniedziałek 13 i wtorek 14 kwietnia również są dniami wolnymi od nauki. Nie wiadomo jednak w jakim trybie będą funkcjonować szkoły po Wielkanocy. Premier Mateusz Morawiecki ma to ogłosić w czwartek 9 kwietnia. Tego dnia dowiemy się również, czy egzaminy ósmoklasistów i matury zostaną przeniesione na późniejszy termin lub odwołane.

Zobacz wideo Wielkanocne ozdoby, które możesz zrobić w domu

Czy Wielki Piątek to dzień wolny od pracy?

A co z dorosłymi? Dniami wolnymi od pracy są ustawowo 12 kwietnia, czyli Wielkanoc oraz 13 kwietnia, a więc lany poniedziałek. Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielka Sobota nie są dniami ustawowo wolnymi od pracy. 

Więcej o: