Próbny egzamin ósmoklasisty 2020 z matematyki. Skąd pobrać arkusz?

Po próbnym egzaminie z języka polskiego ósmoklasistów czekają teraz testy sprawdzające ich wiedzę z matematyki. Gdzie opublikowane zostaną arkusze? Można ich szukać na kilku stronach.

Próbne egzaminy ósmoklasistów odbędą się w tym roku w systemie zdalnym. Uczniowie, którzy przystąpią do egzaminu muszą pobrać arkusz udostępniony rano na stronie m.in. Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Później rozwiązują egzamin na komputerze lub drukują arkusz, wypełniają go ręcznie, a zdjęcia testu wysyłają swoim nauczycielom

Próbny egzamin ósmoklasisty 2020 z matematyki - gdzie szukać arkusza?

We wtorek 31 marca ósmoklasiści rozwiążą próbne testy z matematyki. O godzinie 9 uczniowie będą mogli pobrać arkusze ze strony m.in. Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, ale też Ministerstwa Edukacji Narodowej czy okręgowych komisji egzaminacyjnych. Później muszą już tylko rozwiązać zadania. Zgodnie z zaleceniami, każdy uczeń powinien poświęcić na próbny egzamin z matematyki 100 minut. 

W środę 1 kwietnia uczniowie napiszą jeszcze jeden test. Będzie to próbny egzamin z języków obcych nowożytnych. Do wyboru ósmoklasistów są testy z języka angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego, niemieckiego, rosyjskiego i włoskiego. 

Zobacz wideo Szef MEN podkreśla, że to nie jest czas na wypoczynek, a na nadrabianie zaległości
Więcej o: