Emil Karewicz nie żyje. Aktor miał 97 lat

Nie żyje Emil Karewicz. Odtwórca ról Władysława Jagiełły w "Krzyżakach" i Hermana Brunnera w serialu "Stawka większa niż życie" zmarł w wieku 97 lat.

O śmierci Emila Karewicza informuje telewizja Polsat News. Z doniesień medialnych wynika, że aktor zmarł nagle w środę 18 marca w godzinach porannych. Ostatnie chwile spędził w szpitalu.

 Emil Karewicz nie żyje. Kim był?

Emil Karewicz urodził się w 1923 r. w Wilnie. Karierę aktorską rozpoczął w tamtejszym Teatrze Małym, gdzie zagrał rolę Małpy w Kwartecie I. Kryłowa. W czasie II wojny światowej walczył w 2 Armii WP. Po wojnie ukończył "Studio Dramatyczne Iwo Galla". Grał na kilku scenach łódzkich, w późniejszym okresie związał się z teatrami warszawskimi. Występował w m.in. w Ateneum i Teatrze Dramatycznym. Na emeryturę przeszedł w 1983 roku. Największą popularność przyniosły mu role króla Władysława Jagiełły w "Krzyżakach" oraz  Hermanna Brunnera w serialu "Stawka większa niż życie". Emil Karewicz grał też w takich filmach jak “Kanał” Andrzeja Wajdy, “Jak rozpętałem II wojnę światową” w reżyserii Tadeusza Chmielewskiego i “Hubal” Bohdana Poręby.

Więcej o: