Paweł Królikowski nie żyje. Aktor miał 58 lat

Nie żyje Paweł Królikowski - aktor filmowy, telewizyjny i teatralny, znany m.in. jako juror programu "Twoja twarz brzmi znajomo" oraz odtwórca roli Kusego w serialu "Ranczo".

Paweł Królikowski urodził się 1 kwietnia 1961 roku w Zduńskiej Woli. W 1987 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim filii krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Był związany m.in. z Teatrem Studyjnym'83 im. Juliana Tuwima w Łodzi oraz Oddziałem Regionalnym Telewizji Wrocław TVP 3. 

Paweł Królikowski nie żyje. Od lat zmagał się z chorobą

Paweł Królikowski zagrał m.in. profesora Sławomira Starzyńskiego w telenoweli TVP 2 "Na dobre i na złe" i  Kusego w serialu "Ranczo", emitowanym przez TVP 1. Od 2014 roku zasiadał w jury programu "Twoja twarz brzmi znajomo". Zrezygnował jednak z udziału w najnowszej edycji ze względu na problemy ze zdrowiem. 

Aktor chorował od dłuższego czasu. W 2015 przeszedł zabieg usunięcia tętniaka mózgu. Operacji neurochirurgicznej musiał się poddać również w 2019 roku. "Super Express", który jako pierwszy poinformował o śmierci aktora, podaje, że trafił do szpitala tuż przed Bożym Narodzeniem 2019 i już z niego nie wyszedł. Zmarł w czwartek 27 lutego w godzinach porannych.

Paweł Królikowski miał 58 lat. Jego żoną była aktorka Małgorzata Ostrowska-Królikowska, z którą miał piątkę dzieci; trzech synów: Antoniego, Jana i Ksawerego oraz dwie córki: Julię i Marcelinę.

Więcej o: