Kim jest Patrycja Kotecka - żona ministra Zbigniewa Ziobry?

W polskich mediach w ostatnim czasie głośno zrobiło się o Patrycji Koteckiej. Kobieta prywatnie jest żoną ministra sprawiedliwości, prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobry. Czym zajmuje się partnerka lidera Solidarnej Polski?

>> Zandberg: Służby z panem Banasiem licytują się na to, kto jest twardszy >>

Zobacz wideo

Jak podaje fakt.pl Patrycja Kotecka urodziła się 21 listopada 1978 roku w Warszawie. 41-latka prywatnie jest żoną ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, z którym ma dwóch synów: 8-letniego Jana i 4-letniego Pawła.

Patrycja Kotecka - kim jest żona Zbigniewa Ziobry?

Kobieta z wykształcenia jest dziennikarką, absolwentką Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego. Dodatkowo ukończyła Katedrę Teorii Zarządzania SGH, Akademię Dyplomatyczną PISM i MBA w Instytucie Nauk Ekonomicznych PAN oraz Kolegium Studiów Społecznych PAN.

W trakcie studiów pracowała w Telewizji Polskiej. Zajmowała się przygotowaniem dokumentacji do programu Bogusława Wołoszańskiego "Sensacje XX wieku". Dodatkowo pracowała jako modelka - występowała podczas pokazów Xymeny Zaniewskiej czy Violetty Śpiechowicz. Jako dziennikarka śledcza pracowała m.in. w "Super Expressie" i "Życiu Warszawy", później też "Gazety Bankowej" i "Radia Solidarność".

Za pracę w TV4 stacja nominowała ją do nagrody "Grand Press". Patrycja Kotecka jako dziennikarka ujawniła bilingi tzw. "grupy trzymającej władzę" z afery Rywina. Później pracowała jako reporterka TVP, koordynatorka TVP Info czy zastępca dyrektora Agencji Informacji TVP.

Patrycja Kotecka przez wiele lat pracowała jako dziennikarka. Później żona Zbigniewa Ziobry zajęła się biznesem

W 2009 roku Patrycja Kotecka została zwolniona z TVP przez Piotra Farfała. Znalazła jednak pracę na stanowisku kierownika ds. projektów medialnych w firmie Apella - głównego udziałowca spółki Fratria. Od 2016 roku pełni funkcję dyrektor marketingu firmy ubezpieczeniowej Link4 - spółki zależnej od PZU.

Więcej o:
Komentarze (5)
Kim jest Patrycja Kotecka - żona ministra Zbigniewa Ziobry?
Zaloguj się
 • ewela61

  0

  spoko babka z niej, była dobrą dziennikarką

 • chi-neng

  Oceniono 1 raz -1

  Patrycja Kotecka , jka widze, to NIE tylko zona PG- gangstera sprawiedliwego, Zbycha.
  Ma bardzo ciekawa przeszlosc, a jeszcze bardziej ciekawe relacje, zainteresowania i talenta wykorzystywania swoich prywtnych realcji, do robienia biznesow, na szeroka skale.

  Namiastka, ponizej:

  Świadek koronny ( ktory juz nie swidakiem koronnym, tylko sciganym przez PROKURTURE ZBYCHA) Piotr K., ps. „Broda” w 2009 r. zeznał on, że Patrycja Kotecka:

  • w latach 90 i do połowy zeszłej dekady miała związki ze światem przestępczym
  • znajomość z gangsterami: Zbigniewem C., ps. „Dax”, Sławomirem J., ps. „Bąbel” i Piotrem K., ps. „Broda”
  • była wykorzystywana do pozyskiwania przez gangsterów informacji od policjantów i prokuratorów
  • miała zlecić spalenie pizzerii na Ursynowie
  • po roku 2005 spotykała się z K.,który chciał, żeby przekazywała mu informacje od p. Zbigniewa Ziobry
  • korzystalaz laptopa Ziobry

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX