"Milionerzy": z ilu salw składa się salut narodowy? Poznaj prawidłową odpowiedź

We wtorek w odcinku "Milionerów" uczestnik usłyszał pytanie, które bardzo przybliżyło go do zdobycia miliona złotych. Jaka jest prawidłowa odpowiedź na to pytanie?

>> Badania modeli okrętów US Navy >>

Zobacz wideo

Hubert Urbański w ostatnim odcinku "Milionerów" zadał pytanie za kwotę pół miliona złotych. Jak z odpowiedzią na przedostatnie pytanie poradził sobie uczestnik programu TVN?

Z ilu salw składa się salut narodowy zarezerwowany dla najważniejszych uroczystości państwowych i wojskowych?

A. z 5

B. z 11

C. z 16

D. z 21

"Milionerzy": Z ilu salw składa się salut narodowy zarezerwowany dla najważniejszych uroczystości państwowych i wojskowych? Prawidłowa odpowiedź na pytanie

Uczestnik dość długo zastanawiał się nad odpowiedzią i zdecydował się skorzystać z koła ratunkowego pół na pół. Po eliminacji dwóch błędnych odpowiedzi mężczyzna zaznaczył odpowiedź D, która była prawidłowa.

Salwa narodowa to jedna z form salwy honorowej, tzn. serii wystrzałów oddawanych dla uświetnienia uroczystości upamiętniających ważne rocznice państwowe. 21 salw w salucie narodowym wywodzi się z tradycji austro-węgierskiej, gdzie 21 wystrzałów przewidzianych jest dla uhonorowania prezydenta, króla lub innych głów państw.

Więcej o:
Komentarze (1)
"Milionerzy": z ilu salw składa się salut narodowy? Poznaj prawidłową odpowiedź
Zaloguj się
  • stefan4

    0

    > 21 salw w salucie narodowym wywodzi się z tradycji austro-węgierskiej

    O 21 za dużo. Czy tyle to dlatego, że austro-węgierskie szweje grywali w oczko zamiast chadzać na dziwki?

    Dlaczego właściwie uczestnik teleturnieju miałby znać dzikie godowe obyczaje mundurowców? Skoro obywatel nie musi znać się na dziarach garusów, nie musi odróżniać herszta od bossa mafii, to dlaczego musi wiedzieć, ile razy żołnierze zakłócają spokój i zatruwają powietrze, kiedy im odbija?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX