"Milionerzy": z ilu salw składa się salut narodowy? Poznaj prawidłową odpowiedź

We wtorek w odcinku "Milionerów" uczestnik usłyszał pytanie, które bardzo przybliżyło go do zdobycia miliona złotych. Jaka jest prawidłowa odpowiedź na to pytanie?

>> Badania modeli okrętów US Navy >>

Zobacz wideo

Hubert Urbański w ostatnim odcinku "Milionerów" zadał pytanie za kwotę pół miliona złotych. Jak z odpowiedzią na przedostatnie pytanie poradził sobie uczestnik programu TVN?

Z ilu salw składa się salut narodowy zarezerwowany dla najważniejszych uroczystości państwowych i wojskowych?

A. z 5

B. z 11

C. z 16

D. z 21

"Milionerzy": Z ilu salw składa się salut narodowy zarezerwowany dla najważniejszych uroczystości państwowych i wojskowych? Prawidłowa odpowiedź na pytanie

Uczestnik dość długo zastanawiał się nad odpowiedzią i zdecydował się skorzystać z koła ratunkowego pół na pół. Po eliminacji dwóch błędnych odpowiedzi mężczyzna zaznaczył odpowiedź D, która była prawidłowa.

Salwa narodowa to jedna z form salwy honorowej, tzn. serii wystrzałów oddawanych dla uświetnienia uroczystości upamiętniających ważne rocznice państwowe. 21 salw w salucie narodowym wywodzi się z tradycji austro-węgierskiej, gdzie 21 wystrzałów przewidzianych jest dla uhonorowania prezydenta, króla lub innych głów państw.

Więcej o: