"Milionerzy": Rosjanie wysłali w kosmos psa Biełkę, a Francuzi? Poznaj odpowiedź

We wtorek w odcinku "Milionerów" uczestnik usłyszał pytanie, o to, jakie zwierzę zostało wysłane przez Francuzów w kosmos. Jaka jest prawidłowa odpowiedź na to pytanie?

Prowadzący Hubert Urbański w odcinku "Milionerów" zadał pytanie za sumę gwarantowaną 40 tysięcy złotych. Jak z odpowiedzią poradził sobie uczestnik programu TVN?

Rosjanie wysłali w kosmos psa Biełkę, a Francuzi?

A. żabę Rene

B. kotkę Felicette

C. gęś Manon

D. winniczka Philipe’a

"Milionerzy": Rosjanie wysłali w kosmos psa Biełkę, a Francuzi? Poznaj prawidłową odpowiedź 

Uczestnik długo zastanawiał się nad prawidłową odpowiedzią, wykorzystał nawet koło ratunkowe - pytanie do przyjaciela. Nie zdecydował się jednak ryzykować błędnej odpowiedzi i stratę pieniędzy. Prawdziwa odpowiedź na to pytanie to B - kotka Felicette.  

Czarno-biała kotka Felicette wystartowała w kosmos 18 października 1963 roku na pokładzie rakiety sondażowej Veronique AGI 47. Start odbył się z Sahary. Rakieta ze zwierzęciem została wyniesiona na wysokość 157 kilometrów, następnie kot spędził pięć minut w stanie nieważkości. Lot suborbitalny trwał nieco ponad 10 minut, zakończył się lądowaniem na spadochronach. Felicette jest pierwszym i jedynym kotem, który odbył udany lot kosmiczny. Co ciekawe, to nie kotka miała wyruszyć w kosmos. Do lotu przeznaczono kocura imieniem Felix, jednak w dniu lotu uciekł naukowcom z laboratorium. Został więc zastąpiony przez bezdomną kotkę schwytaną na jednej z ulic Paryża.

Więcej o: