Światowy Dzień Kota - 17 lutego. Jak celebruje się to święto?

17 lutego obchodzimy Światowy Dzień Kota. Święto tych popularnych czworonogów świętują i świętowały różne organizacje w całej Polsce.

Choć dzisiejsze święto nazywane jest Światowym Dniem Kota, tego dnia obchodzone jest tylko w kilku krajach. 17 lutego święto kotów obchodzą Polacy i Włosi, ale np. w Japonii wypada ono 22 lutego, a w Rosji - 1 marca. Bez względu na to, kiedy jest obchodzony, Światowy Dzień Kota ma na celu podkreślenie znaczenia tych zwierząt w życiu człowieka oraz niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym kotom.

>>> Jak sprawić, żeby twój kot był bezpieczny podczas jazdy?

Zobacz wideo

Światowy Dzień Kota 2020. Fundacje i schroniska dla zwierząt proszą o pomoc

Światowy Dzień Kota celebrowany jest w różnych miastach na różne sposoby. W Warszawie w weekend 15-16 lutego punkt adopcyjno-informacyjny "Ochota na Kota" przygotował szereg atrakcji, w tym możliwość bezpłatnego zaczipowania swojego czworonożnego podopiecznego. W łódzkiej Sukcesji odbyła się z kolei wystawa kotów rasowych. W Gdańsku akcję związaną ze Światowym Dniem Kota zorganizowało schronisko dla bezdomnych zwierząt Promyk. W jej trakcie można było spotkać się z kotami szukającymi domów i dowiedzieć się, jak urządzić dom przyjazny kotu. W Światowy Dzień Kota wiele fundacji opiekujących się bezdomnymi zwierzętami apeluje o darowizny na rzecz ich podopiecznych.

Więcej o: