Walentynki 2020. Jakie kwiaty kupić ukochanej? Poznaj znaczenie kwiatów i ich kolorów

Walentynki 2020. Jednym z popularnych podarunków wręczanych kobietom 14 lutego są kwiaty. Jaki bukiet kupić swojej ukochanej? Poznaj znaczenie roślin oraz ich kolorów.
Zobacz wideo

Kwiaty nadal są bardzo znaczącym gestem, dzięki któremu możemy wyrazić emocje, jakie czujemy względem drugiej osoby. Zanim jednak udamy się do kwiaciarni, warto poznać najbardziej popularne kwiaty oraz ich znaczenie. Jakie kwiaty wybrać w walentynki?

Walentynki 2020 - znaczenie kwiatów. Róże, tulipany, goździki, a może storczyki?

Symbolika kwiatów pojawiła się już w starożytności, kiedy dostosowywano kwiaty do uroczystości: religijnych, ślubów, pogrzebów itp. Róże już od średniowiecza były znakiem symbolizującym uczucia, a ich interpretacja zależała od ich koloru i fazy rozwoju pąków. Z czasem znaczenia nabierać zaczęła też liczba i dobór kwiatów.

Najbardziej popularne w wyrażaniu miłości są róże. Oznaczają one miłość i pożądanie, jednak najlepiej korespondować będą z kolorami czerwonym lub różowym. Popularnym kwiatem na walentynki są także tulipany - symbol ciepła, sympatii i zakochania. Tulipany są mniej zobowiązującym wyznaniem miłości dlatego sprawdzą się jako podarunek wręczony nie tylko partnerce, ale też przyjaciółce czy mamie. W lutym w kwiaciarniach dostępne są także goździki, które mają symbolizować zauroczenie i zachętę do rozpoczęcia bardziej poważnej znajomości.

Zaproszeniem do flirtu poza goździkami są także frezje. Lilie oznaczają czystość i niewinność, ale też poważne zamiary wobec ukochanej. Fiołki oznaczają z kolei tęsknotę i skrywaną miłość. Storczyki są symbolem zmysłowości, ale też oznaką głębokich uczuć i podziwu. Konwalie wręczamy delikatnym i subtelnym osobom, których urodę i osobowość podziwiamy.

Znaczenie kolorów kwiatów - jakie kwiaty kupić na walentynki 2020?

Symbolika kolorów jest dość popularnym zagadnieniem, dlatego warto ją poznać przed zakupem roślin dla swojej wybranki. Kwiaty w kolorze czerwonym mają symbolizować miłość, ale też namiętność i pożądanie. Białe kwiaty mają być oznaką wierności i niewinności - dlatego tak często używane są w wiązankach ślubnych. Różowy oznacza wdzięczność, podziw, sympatię, delikatność, troskę i kobiecość. Niebieskie kwiaty, takie jak niezapominajki, symbolizują przyjaźń i przywiązanie. Żółte rośliny kojarzone są zazwyczaj z zazdrością i odrzuconą miłością. Fiolet z kolei symbolizuje smutek i żal.

Więcej o: