Nowe podatki PiS. Rząd zarobi dzięki nim 14 mld zł

PiS sukcesywanie wprowadza nowe podatki, dzięki którym udaje się zyskać kolejne miliardy złotych. W tym roku płacić będziemy m.in. podatek cukrowy, handlowy, bankowy czy solidarnościowy.

Jak podaje "Rzeczpospolita", dzięki nowym podatkom PiS zarobi łącznie ok. 14 mld zł. To wprowadzenie nowych danin ma sprawić, że po raz pierwszy od czasów transformacji budżet ma być zrównoważony i starczyć na pokrycie wszystkich wydatków. Ostatecznie plan finansowy państwa na 2020 rok ma zostać uchwalony podczas dzisiejszego posiedzenia sejmu. 

PiS wprowadza nowe podatki. Czego możemy spodziewać się w tym roku? 

PiS wprowadza podatki dotyczące różnych sfer życia Polaków. W 2020 roku najwięcej rząd ściągnie z banków, które z tytułu podatku bankowego zapłacą 5 mld zł. Eksperci, że prawdopodobnie stracą na tym klienci instytucji finansowych, które podniosą koszty operacji bankowych. Nowym podatkiem, niechętnie przyjętym przez podatników, jest tzw. opłata cukrowa, która ma wejść w życie w połowie roku. W ramach daniny więcej będziemy płacić nie tylko za produkty zawierające cukier, ale także za popularne małpki, czyli alkohol wysokoprocentowy sprzedawany w butelkach o pojemności 100 i 200 ml. 

Ponadto, do budżetu państwa wpłynąć ma 2 mld zł z tytułu opłaty emisyjnej. Na nieznacznie niższym poziomie (1,5 mld zł) szacowane są zyski z tytułu opłaty recyklingowej, która dotyczy m.in. plastikowych torebek używanych w sklepie. Nie należy zapominać o podatku solidarnościowym, który zapłacą najbogatsi oraz daninie handlowej. 

PiS wprowadza nowe podatki. Oto szacunkowe zyski z nich w skali roku za "Rzeczpospolitą":

 • podatek bankowy - 4,87 mld zł
 • podatek cukrowy - 3,6 mld zł 
 • opłata emisyjna - 2 mld zł
 • opłata recyklingowa - 1,5 mld zł 
 • podatek solidarnościowy - 1,15 mld zł
 • podatek handlowy - 1,07 mld zł. 

>>> Dowiedz się więcej: Budżet na 2020 r. w Sejmie. Opozycja: "Oczyszczony z manipulacji deficyt wynosi 52 mld zł"

Więcej o:
Komentarze (2)
Nowe podatki PiS. Rząd zarobi dzięki nim 14 mld zł
Zaloguj się
 • senior2244

  Oceniono 1 raz 1

  PiSowska mafia łupi Polaków na potęgę. 500+ już 10ciokrotnie wyciągnęli od nas w nowych podatkach. A następne już szykują żeby rozdawać miliardy jak np. Kur/ew/skiemu na szczujnię PiSowską.

 • nopetopis

  0

  Pod niżej podanym adresem jest apel o przysyłanie głosów poparcia kandydatury Mariana Turskiego do Pokojowej Nagrody Nobla:

  Na tej stronie Https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1940386,1,nobel-dla-mariana-turskiego.read jest apel o przesyłanie (na adres kontakt[at]polityka.pl) głosów popierających zgłoszenie Mariana Turskiego jako kandydata do Pokojowej Nagrody Nobla. Jest tam również lista (ciągle uzupełniana) osób, które już ten apel poparły.

  Tutaj Https://pl.wikipedia.org/wiki/Marian_Turski można znaleźć podstawowe informacje o kandydacie.
  Tutaj Https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1940080,1,marian-turski-auschwitz-nie-spadlo-z-nieba.read można przeczytać i obejrzeć całe przemówienie Mariana Turskiego wygłoszone w dniu 27.01.2020 podczas uroczystości z okazji 75. rocznicy wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau.
  Film [3:02:20] z całej uroczystości można pobrać via link Https://youtu.be/NU0FqE2GvmY?t=1.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX