Rosyjka prezenterka wybucha śmiechem informując o 3 proc. podwyżki dla emerytów [wideo]

Dziennikarka Aleksandra Nowikowa prezentowała wiadomości w programie "Wiesti-Kamczatka" w państwowej rosyjskiej telewizji. W pewnym momencie nie mogła powstrzymać śmiechu czytając o trzyprocentowych podwyżkach dla emerytów.

Nagranie, na którym uwieczniono wybuch śmiechu dziennikarki, trafiło do internetu. Widać na nim moment, w którym informacja o nowych stawkach świadczeń społecznych, rozbawiła prezenterkę.

Rosyjska prezenterka wybucha śmiechem informując o trzyprocentowej podwyżce dla emerytów

Dziennikarka przygotowywała program "Wiesti-Kamczatka" transmitowany przez państwową rosyjską telewizję. Materiał nagrywany był wcześniej dlatego widzowie nie zobaczyli wybuchu śmiechu Aleksandry Nowikowej. Nagranie z jej reakcji trafiło jednak do internetu, gdzie cieszy się dużą popularnością - zwłaszcza w Rosji.

 

Dziennikarka czytała informację dotyczącą podniesienia świadczenia o trzy procent dla posiadaczy ulg federalnych, inwalidów, emerytów, weteranów i rencistów. Kobietę najbardziej rozśmieszył fragment, zgodnie z którym każdy uprawniony dostanie 1155 rubli (około 70 złotych) na tak zwany "pakiet socjalny".

Jak podaje WP.pl prezenterka rozbawiona dodaje później: "Rozumiecie? 1,5 tys., z czego 900 na lekarstwa, 137 na sanatoria, a pozostałe pieniądze na przejazd!" czy "137 rubli na turnus w sanatorium, a resztę na przejazdy międzynarodowe tam i z powrotem".

Śmiech prezenterki mógł być wywołany także tym, że w Rosji wciąż przybywa emerytów, którzy mogą liczyć na bardzo niskie świadczenia - a podwyżki w wysokości trzech procent nie poprawią ich sytuacji. W lutym 2019 roku "Rzeczpospolita" pisała, że średnia emerytura w Rosji to równowartość około 770 polskich złotych - 12440 rubli. Na poziom świadczeń wpływ ma m.in. to, że emeryci w Rosji są najmłodszymi w całej Europie. Prawo do emerytury mają już kobiety w wieku 55 lat oraz mężczyźni po ukończeniu 60 lat: 

Obecne średnia emerytura to jedynie 1,6 minimum egzystencji. Rosyjska emerytura należy więc do najniższych w Europie. Kreml wciąż zapowiada reformę systemu emerytalnego, w tym podniesienie wieku, ale jak dotąd się na to nie zdecydował. Emeryci to potężna armia wiernych wyborców obecnej władzy, a reforma oznaczałaby dla nich jeszcze niższe świadczenia.
Więcej o:
Komentarze (6)
Rosyjka prezenterka wybucha śmiechem informując o 3 proc. podwyżki dla emerytów [wideo]
Zaloguj się
 • kotecka1

  Oceniono 2 razy 2

  W Polsce hojna "wadza" też uszczęśliwia emerytów i rencistów tymi podwyżkami nie więcej niż 3 procentowymi i żadna prezenterka się nie śmieje. Boją się utraty pracy, czy po prostu nie mają poczucia humoru?.

 • barakuda62

  Oceniono 1 raz 1

  "Nasza" rodem z Korei P. niejaka Holecka czyli gwiazda TVPiS ten tekst przeczytałaby z duma i euforią ze szczodrości najwyższego wodza!!🤣

 • dar61

  0

  Prognoza polska.

  ****
  '...informacja o nowych stawkach świadczeń społecznych, rozbawiła...' [osierocanie PODMIOTU od ORZECZENIA w zdaniu prostym]
  Już nas nie bawi ten poziom żurnalistyki, Redakcjo.
  >>> ...społecznych rozbawiła... [BEZ PRZECINKA]

  Śmiech więźnie nam w słowniku SOJP:
  '...nagrywany był wcześniej dlatego widzowie...' [ANTYPRZECINKOZA]
  >>> ...wcześniej, [PRZECINEK] dlatego...

  '...Jak podaje WP.pl prezenterka rozbawiona dodaje...' [jw.]
  >>> ...WP.pl, [PRZECINEK] prezenterka...

 • onebe

  0

  W Polsce prezenterzy tvp narodowej są tak oddani władzy i propagandzie, że nawet nie śnią o próbie smiechu z rzeczy naprawdę ważnych. Pani Holecka jest godna następczynią prezenterek koreanskich gdzie trzeba oddawać hołd krajowi i partii,a w Rosji najwyższej ja tylko zwolnia.

 • kantrzyn

  0

  Holecka pewnie też niedługo wybuchnie śmiechem, jak będzie czytać o wysokości emerytur dla przeciętnego Polaka, po kolejnym obniżeniu wieku emerytalnego przez Dudę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX