Która parka nie jest personifikacją przeznaczenia? Odpowiedź z "Milionerów"

We wtorek w odcinku "Milionerów" uczestnik usłyszał ciekawe pytanie, w którym konieczna była dobra znajomość mitologii. Jaka jest prawidłowa odpowiedź na to pytanie?
Zobacz wideo

Hubert Urbański w ostatnim odcinku "Milionerów" zadał pytanie za sumę gwarantowaną 40 tysięcy złotych. Jak z odpowiedzią poradził sobie uczestnik programu TVN?

Która parka nie jest personifikacją przeznaczenia?

A. Nona

B. Decima

C. Khaki

D. Morta

Milionerzy. Która parka nie jest personifikacją przeznaczenia? Poznaj prawidłową odpowiedź 

Uczestnik dość długo zastanawiał się nad prawidłową odpowiedzią na to pytanie. Jak się okazało personifikacją przeznaczenia nie jest Khaki - odpowiedź C.

Parki to w mitologii rzymskiej personifikacje przeznaczenia. Są nimi trzy siostry: Nona, Morta i Decima. Morta jest boginią śmierci, Decima czczona była jako bogini porodu, a Nona jako opiekunka kobiet ciężarnych. Parki więc też boginiami ciąży. Są one odpowiednikiem trzech bogini przeznaczenia z mitologii greckiej, które pojawiły się przy narodzinach i określały długość życia nowonarodzonych dzieci

Pierwotnie mojra (gr. bogini losu), było pojęciem filozoficznym i oznaczało przeznaczenie, los człowieka, którzy rządzony jest przez nieubłagane prawa świata. Każdy człowiek od narodzin miał przypisaną swoją mojrę, która określała długość jego życia oraz szczęście i nieszczęścia jakie go spotkają.

Więcej o: