Urządziła "średniowieczny pojedynek" męża i kochanka. Przegrany otrzymał 35 ciosów nożem

35-letnia Asta Juskauskiene z Litwy utrzymywała bliskie relacje z dwoma mężczyznami jednocześnie. Chcąc pozbyć się byłego męża, namówiła kochanka, aby wdał się z nim w pojedynek. Plan kobiety się powiódł - 42-letni mężczyzna został zamordowany przy pomocy noża. Sąd ogłosił wyrok w tej sprawie.

Do dramatycznego wydarzenia doszło w czerwcu 2019 roku. Pochodząca z Litwy Asta Juskauskiene miała wówczas dwóch adoratorów - 42-letniego Giedruisa Juskauskasa, z którym była rozwiedziona oraz 25-letniego Mantasa Kvedarasa, który przyleciał dla niej do Londynu po wyjściu z więzienia na Litwie, do którego trafił za gwałt

Litwinka namówiła kochanka, aby pozbył się swojego rywala. Zaatakował go na ulicy

Choć Asta Juskauskiene rozwiodła się ze swoim mężem w 2018 roku, ten wciąż ją odwiedzał. Para utrzymywała kontakty seksualne, a 42-latek płacił alimenty na ich pięcioletnią córkę. 35-letnia Litwinka rozstała się z nim dla 25-letniego Mantasa Kvedarasa. Każdy z mężczyzn twierdził jednak, że Asta jest jego partnerką, dlatego postanowiła rozwiązać ten problem. Namówiła 25-latka, by pozbył się swojego rywala - pisze "Daily Mail".

Kvedaras dotarł na miejsce zbrodni autobusem, wioząc ze sobą nóż. Zaatakował Juskauskasa na ulicy we wschodnim Londynie i zadał mu 35 ran. 42-latek wykrwawił się w ciągu kilku minut. Po zabójstwie najwyraźniej zadowolony ze swojego czynu Kvedaras kupił pizzę, aby celebrować zwycięstwo wraz ze swoją 35-letnią kochanką.

>>> Płock. 20-letni kurier porwany i zamordowany w lesie. "Był wożony w bagażniku przez kilka godzin"

Zobacz wideo

Dwa dni później policja zatrzymała parę. Do tej pory Asta Juskauskiene zdążyła wykasować ze swojego telefonu SMS-y, które mogłyby być dowodem w sprawie. W czasie przesłuchania wielokrotnie kłamała i nie przyznawała się do winy. Zrobił to jednak jej kochanek. Mantas Kvedaras powiedział przed wymiarem sprawiedliwości, że zabił Giedruisa Juskauskasa.

Londyn. 35-latka i jej kochanek zostali skazani na dożywocie

Po niecałym roku od morderstwa sąd wydał wyrok w tej spawie. Zarówno Asta Juskauskiene jak i Mantas Kvedaras zostali skazani na dożywocie. 35-latka będzie mogła starać się o wcześniejsze zwolnienie po 24 latach, a 25-latek - po 22 latach spędzonych za kratami.

Giedruis Juskauskas był trzecim mężem Asty Juskauskiene. Kobieta ma czworo dzieci. Najmłodsze z nich to dziecko zamordowanego 42-latka. 

Więcej o: