Walentynki 2020. Kiedy obchodzimy święto zakochanych?

Restauracyjne witryny zaczerwieniły się od serduszek, w supermarketach trwają promocje na kwiatki i czekoladki, a w sklepach papierniczych zaroiło się od walentynkowych kartek - to pewny znak, że już wkrótce będziemy obchodzić święto zakochanych. Kiedy wypadają Walentynki 2020? Podpowiadamy.

Walentynki to święto, które ma swoją stałą datę w kalendarzu. Co roku obchodzimy je 14 lutego. Oznacza to, że tegoroczne obchody święta zakochanych wypadną już w najbliższy piątek.

>>> Przez żołądek do serca - śliwka z niespodzianką w czekoladzie

Walentynki. Skąd wzięła się nazwa tego święta? Jak się je obchodzi?

Przypomnijmy, że nazwa Walentynki pochodzi od imienia św. Walentego, który jest patronem zakochanych. Święto to obchodzimy właśnie 14 lutego, ponieważ tego dnia w Kościele katolickim obchodzone jest wspomnienie liturgiczne tego świętego. Walentynki nie są jednak świętem religijnym. Najpopularniejszą tradycją związaną z corocznym świętem zakochanych jest wysyłanie kartek i listów z wyznaniami miłosnymi, często pisanymi wierszem oraz obdarowywanie ukochanych osób drobnymi upominkami.

Więcej o:
Komentarze (1)
Walentynki 2020. Kiedy obchodzimy święto zakochanych?
Zaloguj się
  • polonius3

    0

    Walentynki – kolejny geszeft, by frajerów wycyckać ile się da i tylko przemysł czekoladowo-gadżeteryjny robi kokosy. Niebawem ci sami naciągacze zarzucą rynek czekoladowymi zajączkami, które frajerzy będą ładować do wózków.... Niech żyje komercja! Niech żyją frajerzy, co ją tuczą!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX