Lubuskie. W parku znaleziono nadpalone ciało. Policja zatrzymała 19-latka

W parku w Witoszynie (woj. lubuskie) znaleziono nadpalone ciało mężczyzny. Szybkie działania policji sprawiły, że w ciągu kilk godzin udało się zatrzymać podejrzanego o zabójstwo. To 19-letni mężczyzna, który prawdopodobnie zabił swojego 47-letniego ojca.

Do zdarzenia doszło we wtorek 21 stycznia. Około godziny 13 przypadkowy przechodzień zauważył w parku w Witoszynie nadpalone ciało człowieka. Sprawę zgłosił na policję. Niedługo później na miejscu pojawili się funkcjonariusze miejscowej policji, a następnie policjanci z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

>>> Policyjne lasso, które może zastąpić paralizatory

Zobacz wideo

Lubuskie. Podejrzany 19-latek może usłyszeć zarzut zabójstwa

Policja dokonała szczegółowych oględzin miejsca zdarzenia i zabezpieczyła jak największą ilość przedmiotów, które pomogły zrozumieć okoliczności śmierci mężczyzny. W ciągu kilku godzin doszło do przełomu w sprawie - funkcjonariusze ustalili, że odpowiedzialnym za zabójstwo może być 19-letni mężczyzna, a ofiarą jego 47-letni ojciec.

Nastolatka zatrzymano. Obecnie czeka on na czynności procesowe z udziałem prokuratora. Wszystko wskazuje jednak na to, że usłyszy zarzut zabójstwa. Prokuratura zleciła sekcję zwłok 47-latka. Wyniki badań wskażą, co było przyczyną śmierci mężczyzny i potwierdzą, kim była ofiara.

Więcej o: