Dzień Babci i Dziadka 2020. Kiedy złożyć życzenia dziadkom z okazji ich święta?

Dzień Babci i Dziadka wypada już niedługo - 21 i 22 stycznia. W Polsce wypadają one co roku w tym samym terminie, jednak w niektórych krajach ich data jest ruchoma.
Zobacz wideo

Dzień Babci i Dzień Dziadka wypadają w drugiej połowie stycznia. Święto babć obchodzone jest 21 stycznia - w tym roku jest to wtorek. Dzień później ze swojego święta cieszyć się będą dziadkowie. W Polsce babcie i dziadkowie cieszą się osobnymi świętami, chociaż na przykład w Stanach Zjednoczonych jest to połączona uroczystość - National Grandparents Day. 

Dzień Babci i Dziadka 2020 - 21 i 22 stycznia obchodzimy święto dziadków

W Polsce Dzień Babci i Dziadka jest świętem stosunkowo młodym. Pomysł utworzenia dnia honorującego dziadków pojawił się dopiero w 1964 roku za pośrednictwem dziennikarzy tygodnika "Kobieta i Życie". W następnych latach święto dziadków zostało spopularyzowane także na łamach innych mediów i w końcu przyjęło się na stałe.

Z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka składane są życzenia. Wnuki dodatkowo wręczają swoim dziadkom drobne prezenty. W szkołach i przedszkolach bardzo często organizowane są specjalne przedstawienia oraz przygotowywane laurki.

Więcej o: