Ferie 2020 terminy. Kiedy wypadają ferie zimowe w poszczególnych województwach?

Już w następny poniedziałek rozpoczyna się pierwsza tura ferii zimowych 2020. Kto jako pierwszy będzie cieszył się z zimowej przerwy od nauki? Podpowiadamy, jakie są terminy tegorocznych ferii zimowych dla poszczególnych województw.

Piątek 10 stycznia jest dla niektórych uczniów ostatnim dniem nauki przed feriami zimowymi. Najbliższe dwa tygodnie (od 13 do 26 stycznia) będą wolne dla dzieci i młodzieży z województw pomorskiego, łódzkiego, śląskiego, lubelskiego i podkarpackiego. Kto pojedzie na ferie jako następny?

>>> Jakie są najważniejsze daty w tym roku szkolnym?

Zobacz wideo

Ferie 2020 - terminy. Kiedy zimowa przerwa od nauki?

W drugiej turze trwającej od 20 stycznia do 2 lutego na ferie zimowe udadzą się uczniowie z Podlasia, Warmii i Mazur. Po nich wolne będą miały dzieci z województw kujawsko-pomorskiego, lubuskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego i wielkopolskiego - będą odpoczywać od 27 stycznia do 9 lutego. Na samym końcu, czyli w czwartej turze w dniach 10-23 lutego na ferie będą mogli pojechać uczniowie z Dolnego Śląska, Mazowsza, Opolszczyzny i Pomorza Zachodniego. 

Ferie 2020. Kiedy wypadną ferie w poszczególnych województwach? (zdjęcie ilustracyjne)Ferie 2020. Kiedy wypadną ferie w poszczególnych województwach? (zdjęcie ilustracyjne) Fot. Gazeta.pl (zdjęcie ilustracyjne)

Więcej o: