Poznań: poseł Franciszek Sterczewski oddaje buty na licytację dla WOŚP

Poseł Franciszek Sterczewski wystawił na licytację WOŚP swoje słynne buty, które służyły mu przez całą kampanię wyborczą. Wcześniej polityk wzbudził kontrowersje przychodząc w "brudnym obuwiu na uroczystość odebrania zaświadczeń o wyborze na posła".
Zobacz wideo

Franciszek Sterczewski jest posłem wybranym z list Koalicji Obywatelskiej podczas ostatnich wyborów parlamentarnych. Polityk na swoim Facebooku poinformował, że zdecydował się wystawić na licytacji WOŚP swoje buty, które w ostatnim czasie wywołały sporo kontrowersji.

Buty Franciszka Sterczewskiego oddane na licytację WOŚP

Poseł Platformy Obywatelskiej napisał:

Zostałem zaproszony do wystawienia na aukcję swoich butów, które jakiś czas temu wywołały trochę szumu, śmiechu i kontrowersji. Ale mi te buty kojarzą się z tygodniami ciężkiej pracy podczas kampanii - przeszedłem w nich wzdłuż i wszerz Poznań i wszystkich 17 gmin powiatu poznańskiego, które dzięki temu mam zaszczyt reprezentować jako poseł.

Osoba, która wygra licytacje zostanie zaproszona do rodzinnego miasta posła. Na miejscu Sterczewski zaprasza zwycięzce na spacer po najładniejszych i najbardziej zaskakujących miejscach Poznania.

Buty posła PO zwróciły poprzednio uwagę między innymi dziennikarzy TVP Info, którzy pisali: "polityk wzbudził kontrowersje, przychodząc w brudnym obuwiu na uroczystość odebrania zaświadczeń o wyborze na posła". Buty Franciszka Sterczewskiego oraz spacer z posłem można licytować za pośrednictwem strony Allegro do 30 stycznia. Pieniądze zebrane w ten sposób zostaną przekazane na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 28. finał WOŚP odbędzie się w najbliższą niedzielę 12 stycznia. Na chwilę obecną Orkiestra zebrała już 5 milionów złotych, które przekazane zostaną na zakup sprzętu dla dziecięcych oddziałów chirurgii ogólnej, kardiochirurgii czy neurochirurgii.

Więcej o: