Kiedy odbędzie się 28. finał WOŚP? Orkiestra zagra nie tylko w Polsce

Po raz 28. w Polsce i na całym świecie zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Finał WOŚP odbędzie się tradycyjnie w miastach w Polsce i zagranicą.
Zobacz wideo

Do tej pory na konto Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wpłynęły niemal cztery miliony złotych od darczyńców, którzy w ten sposób chcą wesprzeć 28. finał WOŚP. Tradycyjnie największe kwesty oraz imprezy przygotowane w ramach zbiórki prowadzone są w drugą niedzielę stycznia.

28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - kiedy wypada?

W tym roku Orkiestra zagra w niedzielę 12 stycznia. Wtedy też w całej Polsce i na świecie wolontariusze ruszą z charakterystycznymi puszkami i naklejkami w kształcie serca, by zbierać datki na dziecięcą medycynę zabiegową. 28. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywa się pod hasłem "Wiatr w żagle. Dla zapewnienia najwyższych standardów - diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej".

 

Fundusze zebrane podczas finału zostaną przekazane na zakup niezbędnej aparatury do diagnostyki obrazowej oraz narzędzi potrzebnych do działania dziecięcych oddziałów kardiologicznych, neurologicznych czy neonatologicznych. Zgodnie z informacjami na stronie organizatora szpitale zgłosiły zapotrzebowania na lampy operacyjne, inkubatory, respiratory, zastawy endoskopowe, aparaty RTG z ramieniem C i inne.

W tym roku wolontariusze WOŚP zorganizowali aż sto sztabów zagranicznych w Wielkiej Brytanii, Holandii, Danii, Irlandii, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Hiszpanii, Australii, Norwegii, Szwecji, Niemczech, Francji, Belgii, Luksemburgu, Austrii, Słowenii, Chorwacji, Szwajcarii, Gruzji, Rosji, Meksyku, Tajlandii, Indonezji, Tanzanii, Japonii, Chinach, Singapurze oraz na Węgrzech, Cyprze i Islandii.  

Więcej o: