Kim była Marie Fredriksson? Wokalistka zespołu Roxette nie żyje

9 grudnia 2019 roku zmarła Marie Fredriksson, liderka zespołu Roxette, która przegrała wieloletnią walkę z chorobą. Wokalistka miałą 61 lat.

Marie Fredrikssonurodziła się 30 maja 1958 roku w Ossjo na południu Szwecji. Swoją karierę muzyczną rozpoczęła w pobliskim Halmstad, gdzie zaprzyjaźniła się z przyszłym członkiem grupy Roxette Perem Gessle. Po udanym solowym debiucie w 1984 roku Fredriksson stałą się jedną z najbardziej rozchwytywanych artystek w Szwecji. W 1986 roku połączyła siły z poznanym przed laty Perem i założyła zespół Roxette, chcąc odnieść międzynarodowy sukces. 

Kim była Marie Fredriksson? Zdiagnozowano u niej nowotwór mózgu

Debiutancki singiel pt. "Neverending Love", a następnie album "Pearls of Passion" z 1986 roku sprawiły, że muzycy z grupy Roxette stali się niezwykle popularni w rodzinnej Szwecji. Na międzynarodowe uznanie musieli jednak poczekać - zagwarantował im to singiel "The Look" z drugiego albumu Roxette, noszącego tytuł "Look Sharp!". Był to ich pierwszy (choć nie jedyny) singiel, który znalazł się na liście przebojów Billboard Hot 100. Zespół Roxette zasłynął także takimi utworami jak "Listen To Your Heart", "It Must Have Been Love" czy "Joyride". 

 

Prywatnie Marie Fredriksson była żoną Mikaela Bolyosa i mamą dwójki dzieci. W 2002 roku  wykryto u niej guza mózgu, w związku z czym musiała przejść intensywne leczenie, w tym chemioterapię. Pomimo natychmiastowej operacji, Marie Fredriksson doznała trwałego uszkodzenia mózgu. Straciła przez to zdolność czytania i liczenia, doznała paraliżu prawej strony ciała i częściowej utraty wzroku w prawym okuZmarła po trwającej 17 lat walce z rakiem. 

Więcej o: