Boże Narodzenie 2019 - kiedy ubrać choinkę na święta?

Ubieranie choinki jest ostatnim etapem przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Ostatnio jednak coraz częściej odchodzi się od tradycyjnego terminu ubierania choinki. Kiedy można zacząć ubierać choinkę na święta?
Zobacz wideo

Tradycja ozdabiania choinki dotarła do Polski na przełomie XVIII i XIX wieku. Na początku choinkę ubierali tylko mieszkańcy miast, jednak z czasem zwyczaj ten pojawił się także na wsiach.

Kiedy ubierać choinkę? Tradycja coraz częściej przegrywa z modą

Zgodnie z tradycją choinka przystrajana jest tuż przed świętami Bożego Narodzenia, czyli w poranek 24 grudnia lub dzień wcześniej. W przypadku żywych choinek późne ubieranie drzewka miało przedłużyć jego świeżość. Tradycyjnie bowiem świąteczne drzewko powinno ozdabiać nasz dom do 6 stycznia, czyli święta Trzech Króli.

Kościół katolicki zezwala na ubieranie choinek na tydzień przed Wigilią. Coraz więcej osób decyduje się jednak na ubieranie świątecznych drzewek już w Mikołajki. Dzięki temu można cieszyć się świąteczną atmosferą przez prawie cały miesiąc.

W Polsce najczęściej wybierane są świerki lub jodły, rzadziej też sosny. Popularne są także sztuczne choinki.

Więcej o:
Komentarze (1)
Boże Narodzenie 2019 - kiedy ubrać choinkę na święta?
Zaloguj się
  • karmin_ka

    0

    Ja zamówiłam choineczkę w Zgierzu z bezpłatną dostawą do domu i jeszcze wielka jemiołę dostaliśmy gratis :) dla mnie bomba!! Jesteśmy mile zaskoczeni tym bardziej, że oglądaliśmy drzewka na rynku Manufaktury i tą samą nam do domu przywieźli. Polecam za obsługe i za gift.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX