Dni wolne od pracy - 2020 rok. Kiedy warto wziąć urlop? Szans na długi weekend nie będzie zbyt wiele

Gdy zbliża się koniec roku, wiele osób zastanawia się, jak ułożyć sobie urlop w ciągu kolejnych 12 miesięcy. Które dni w 2020 roku będa dniami wolnymi od pracy? W których miesiącach mamy szansę na długi weekend? Podpowiadamy.

Wszystko wskazuje na to, że w przyszłym roku trudno będzie o długi weekend. Wiele świąt wypada w sobotę lub w niedzielę, co może utrudnić planowanie urlopu.

Dni wolne od pracy 2020 - styczeń

Pierwszym dniem wolnym od pracy będzie oczywiście 1 stycznia, czyli Nowy Rok. Wypada on w środę. Kolejnym dniem wolnym jest poniedziałek 6 stycznia, czyli Święto Trzech Króli. Osoby, które chcą wziąć wolne w zimie, mogą skorzystać z tej okazji. Biorąc urlop 2 i 3 stycznia, można cieszyć się sześcioma dniami wolnego.

Dni wolne od pracy 2020 - kwiecień

Kolejna przerwa od pracy nastąpi w kwietniu, kiedy obchodzić będziemy Wielkanoc. W 2020 roku wypada ona 12 kwietnia. Wolnym dniem będzie także Poniedziałek Wielkanocny, wypadający 13 kwietnia.

Dni wolne od pracy 2020 - maj

Dniem wolnym od pracy będzie 1 i 3 maja. Majówka nie wypadnie w 2020 roku w korzystny sposób, bo 3 maja to niedziela, a więc dla wielu i tak dzień wolny od pracy. 1 maja to piątek. W czerwcu dniem wolnym od pracy będą także tzw. Zielone Świątki, które wypadają 31 maja - w niedzielę.

Dni wolne od pracy 2020 - czerwiec

W czerwcu wypada jeden dzień wolny od pracy. To Boże Ciało przypadające na czwartek 11 czerwca. Aby wydłużyć sobie wolne do czterech dni, warto wziąć urlop w piątek 12 czerwca. 

>>> Skąd wzięło się Boże Ciało? Naukowcy zabierają głos

Zobacz wideo

Dni wolne od pracy 2020 - sierpień

W sierpniu obchodzimy Święto Wojska Polskiego i Wniebowzięcie NMP. To wypada 15 sierpnia. Ze względu na to, że jest to sobota, pracodawca powinien oddać nam dzień wolnego.

Dni wolne od pracy 2020 - listopad

Kolejne dni wolne od pracy wypadną dopiero jesienią. 1 listopada obchodzimy dzień Wszystkich Świętych, a 11 listopada - Święto Niepodległości. To pierwsze wypada w niedzielę, a drugie w środę. Jeżeli chcemy sobie wydłużyć wolne w listopadzie, warto wziąć urlop 9 i 10 listopada lub 12 i 13 listopada.

Dni wolne od pracy 2020 - grudzień

W grudniu 2020 roku do pracy nie pójdziemy w dwa dni świąt Bożego Narodzenia. 25 i 26 grudnia to piątek i sobota, a więc kolejna stracona okazja na dłuższe wolne.

Więcej o: