Mikołajki 2019. Kiedy wypadają? Atrakcje w Warszawie i Gdańsku [DATA]

Już 6 grudnia obchodzić będziemy Mikołajki 2019. To święto jest dniem szczególnie lubianym przez dzieci, bo to dla nich organizowane są różnego rodzaju wydarzenia, w trakcie których mogą dostać niejeden prezent.

Jakie atrakcje na Mikołajki 2019 zaplanowano w Warszawie i Gdańsku. Podpowiadamy, gdzie można wybrać się z dziećmi lub w gronie dorosłych.

>>> "Klaus" - świąteczny film Netflixa, czyli skąd wziął się Święty Mikołaj?

Zobacz wideo

Mikołajki 2019 w Warszawie. Atrakcje dla dzieci

Dzieci, które uwielbiają klocki, ucieszą się na wieść o Ursynowskich Mikołajkach. Odbędą się one w niedzielę 8 grudnia w Arenie Ursynów. Z okazji mikołajek odbędzie się tam nie tylko spotkanie ze św. Mikołajem, ale także seria wydarzeń związanych z klockami Lego. Arena Ursynów zostanie podzielona na kilka sfer, gdzie dzieci będą mogły budować różnego rodzaju konstrukcje z takich zestawów jak Lego Star Wars, Lego City i Lego Friends.

Na Pradze odbędą się z kolei trzecie Sąsiedzkie Mikołajki. Wydarzenie to będzie miało miejsce w dniach 7-8 grudnia, w Stalowni na ul. Szwedzkiej. Odbędzie się tam spotkanie z iluzjonistą i św. Mikołajem, liczne konkursy z nagrodami, bezpłatny poczęstunek i różnorodne warsztaty.

Dobrym miejscem na spędzenie Mikołajków 2019 może być Wioska św.Mikołaja Fundacji Pociechom na ul. Wybrzeże Puckie. Miejsce to funkcjonuje już od listopada, ale również w najbliższy weekend będzie można wziąć tam udział w różnorodnych warsztatach i konkursach. Wszystkie aktywności w Wiosce św. Mikołaja odbywają się w duchu recyklingu

Mikołajki 2019 w Gdańsku. Atrakcje dla dzieci i dorosłych

Za początek Mikołajek 2019 w Gdańsku można uznać rozświetlenie Gdańskiej Choinki na Długim Targu, które nastąpi 5 grudnia. Już jutro mieszkańcy będą wypatrywać łodzi Mikołaja na wodach Motławy i rozświetlą lampki na Gdańskiej Choince. Podczas tego wydarzenia dzieci i dorośli będą mogli się dowiedzieć, dlaczego Mikołaj i choinka przybywają do Gdańska co roku właśnie drogą morską. 

Dzieci, które mają ochotę tworzyć choinkowe ozdoby, mogą udać się do Klockowni, gdzie przez cały weekend będą organizowane warsztaty z tworzenia ozdób i prezentów. Jednym z materiałów, które posłużą do ich wytwarzania, będzie... jedzenie. Dzieci będą także budować wioskę św. Mikołaja i tworzyć kartki świąteczne.

Starsi pomocnicy św. Mikołaja mogą spędzić Mikołajki 2019 na mikołajkowym koncercie w Fiharmonii Bałtyckiej. Podczas niezwykłego wieczoru 5 grudnia rozbrzmiewać będą utwory takich artystów jak Benny Goodman, Ella Fitzgerald, Glenn Miller, Louis Armstrong i Frank Sinatra. 

Więcej o: