Tarnów. Wypadek na A4. Zapaliła się ciężarówka przewożąca drewno

Kierowcy musza uważać na utrudnienia na autostradzie A4 w Tarnowie. Na jezdni w kierunku Krakowa zapaliła się ciężarówka przewożąca drewno.

Jak podaje Radio Kraków autostrada A4 na odcinku od Węzła Tarnów-Centrum do Tarnów-Mościce w kierunku Krakowa jest już przejezdna, jednak ruch odbywa się tylko jednym pasem. Kierowcy muszą więc liczyć się z dłuższym czasem przejazdu w tym miejscu.

Utrudnienia w Tarnowie: pożar ciężarówki z drewnem na autostradzie A4

Utrudnienia spowodował samochód ciężarowy, który z nieznanych powodów zaczął się palić. Pojazd przewożący drewno na kilkadziesiąt minut całkowicie zablokował drogę na autostradzie A4. Jak informuje małopolska Policja strażacy dogaszają ciężarówkę oraz naczepę, które odholowano na pas awaryjny.

To nie jedyne utrudnienia, z jakimi muszą liczyć się mieszkańcy Tarnowa. Od środy 27 listopada zamknięty został most w Ostrowie na Dunajcu. Z tego powodu mieszkańcy gminy Wierzchosławice pozostaną na dwa-trzy lata odcięci od bezpośredniego połączenia z Tarnowem. Na razie nie wiadomo, czy powstanie tymczasowy most wojskowy. Stara przeprawa musiała zostać zamknięta z powodu pojawiających się nowych pęknięć na spawach, spoinach i całej konstrukcji.

Więcej o: