Jarmarki Bożonarodzeniowe w Polsce - godziny otwarcia [WROCŁAW, WARSZAWA, KRAKÓW, KATOWICE, ŁÓDŹ]

Koniec roku to dla wielu osób czas robienia świątecznych zakupów i odwiedzania Bożonarodzeniowych Jarmarków. W wielu miastach są one już otwarte, w kilku zaczną prosperować lada dzień.

Poniżej podajemy najważniejsze informacje o Jarmarkach Bożonarodzeniowych w kilku największych miastach w Polsce. Dowiesz się z nich gdzie szukać Bożonarodzeniowych Jarmarków i w jakich godzinach będą one otwarte.

>>> W Wigilię post nie jest obowiązkowy. Ważniejsza jest jałmużna

Zobacz wideo

Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 we Wrocławiu

Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 we Wrocławiu już się rozpoczął. Otworzył on swoje podwoje na Rynku w dniu 22 listopada i zostanie tam do końca roku, a więc do 31 grudnia. Organizatorzy Jarmarku zadbali o to, aby w jego trakcie nie zabrakło atrakcji. Na rynku we Wrocławia będzie można więc spotkać Krasnala Prezentusia, zobaczyć paradę  „Święta utkane z baśni” i zobaczyć mikołajkowe występy artystyczne. Sprzedaż produktów z drewnianych domków prowadzona jest w godzinach 10 - 21.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 w Warszawie

Bożonarodzeniowy Jarmark na Starym Mieście w Warszawie też już funkcjonuje. Budki przy Barbakanie będzie można odwiedzić do 6 stycznia. Można tam kupić m.in. świąteczne dekoracje, zimowe ubrania czy zabawki, a także napić się grzane wina lub gorącej czekolady. Sprzedaż na Jarmarku Bożonarodzeniowym prowadzona jest według poniższego schematu:

  • od niedzieli do czwartku - w godzinach 11-20,
  • w piątki i soboty - w godzinach 11-21:30,
  • 25 i 26 grudnia - w godzinach 12-21:30,
  • 31 grudnia i 1 stycznia - w godzinach 11-20.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 w Krakowie

W Krakowie Jarmark Bożonarodzeniowy zacznie funkcjonować lada dzień! Wiemy już, że sprzedaż z drewnianych budek zacznie się 29 listopada i potrwa do 26 grudnia. Krakowskim Targom Bożonarodzeniowym na Rynku Głównym będą towarzyszyć takie wydarzenia jak Korowód Kolędniczy, Obrzęd Dziadów Polskich czy prezentacje Gmin Małopolski. Wciąż nie ma oficjalnej informacji o godzinach otwarcia krakowskiego Jarmarku. 

Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 w Katowicach

Na katowickim rynku stanął już Bożonarodzeniowy Jarmark, który będzie otwarty do 23 grudnia. Stoiska będą czynne od poniedziałku do czwartku w godzinach 10-20, a w weekendy w godzinach 10-21. Będzie można tam kupić m.in. miody, tradycyjne wędliny, wyroby artystyczne, oraz nalewki, likiery i wina.

Jarmark Bożonarodzeniowy 2019 w Łodzi

Oficjalne otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego w Łodzi odbędzie się 1 grudnia. Wiadomo także, że świąteczny targ będzie otwarty do 23 grudnia. W tym czasie na ul. Piotrkowskiej znajdziemy takie atrakcje jak 16-metrowa wieża z karuzelą łańcuchową, domek Świętego Mikołaja czy iluminowane dekoracje. 

Więcej o: