Olsztyn. Kilka wypadków i karambol  - ostrzeżenia przed złymi warunkami jazdy [S16]

W Olsztynie doszło dziś do kilku wypadków, które skutecznie utrudniają kierowcom poruszanie się po mieście. Do kilku zdarzeń doszło m.in. na obwodnicy miasta.
Zobacz wideo

Jak podaje "Wyborcza" po godzinie szóstej rano na Obwodnicy Olsztyna doszło do pierwszego wypadku. W okolicach węzła Pieczewo na wysokości Ostrzeszewa samochód osobowy uderzył w barierę oddzielającą pasy ruchu. W wyniku tego zdarzenia doszło w tym miejscu do kolejnych incydentów, które na jakiś czas zablokowały jezdnię.

Utrudnienia w ruchu w Olsztynie - karambol i kilka kolizji spowodowanych przez złe warunki pogodowe

Do kolejnych pięciu zdarzeń doszło na odcinku Węzeł Pieczewo-Węzeł Olsztyn Wschód. W tych wypadkach mogło brać udział nawet dziesięć pojazdów. 

Około godziny ósmej przy Obwodnicy Olsztyna na wyjeździe na Ostródę doszło do kolejnej kolizji - tym razem czterech pojazdów. W wyniku zdarzenia zablokowany został jeden pas ruchu. W tym samym czasie w miejscowości Ameryka koło Olsztynka doszło też do kolizji dwóch aut.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę i ostrożność. We wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego nadal obowiązują ostrzeżenia Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Synoptycy alarmują, że w tych regionach pojawiają się marznące opady mżawki, które powodują gołoledź.

Więcej o: