Black Friday i Black Week 2019. Kiedy zrobić zakupy w promocyjnych cenach?

Centra handlowe i sklepy w Polsce od paru lat biorą udział w tzw. Czarnym Piątku. Tego dnia obowiązują specjalne zniżki i promocje, które z roku na rok cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Niektóre ze sklepów zdecydowały przedłużyć się promocje na cały tydzień.
Zobacz wideo

Black Friday w tym roku wypada w piątek 29 listopada. Tego dnia sklepy oferują swoim klientom zniżki i promocje, dzięki którym można kupić upatrzone rzeczy w niższych cenach. Niektóre ze sklepów nie ograniczają się tylko do jednego dnia, ale przedłużają promocje o weekend, a nawet cały tydzień (tzw. Black Week).

Black Friday i Black Week - lista sklepów

Black Friday to dzień największych wyprzedaży w roku. Zwyczaj ten wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych, a dzień zniżek został wprowadzony jako inauguracja sezonu zakupowego przed Bożym Narodzeniem. Zniżek należy spodziewać się w takich sklepach jak: H&M, Zara, Mango, Top Secret, House, Corpp, Bonprix, Orsay, Reserved, Sephora, Douglas, Rossmann, Stradivarius, Apart, W.Kruk, Deichmann, CCC, Oysho, Calzedonia, Intimissimi, Empik, DUKA czy home&you.

Black Week obowiązywać będzie w sklepach takich jak: Allegro, Amazon (od 22 listopada), Komputronik, Lidl, Play Station (od 26 listopada), Xbox (24 listopada),RTV Euro AGD, Media Expert i Zalando.

Z danych Smartscope wynika, że tego dnia Polacy mogą wydać nawet 2,3 mld złotych. Statystycznie konsument zrobi zakupy za około 382 złotych. Największą popularnością cieszą się odzież, obuwie i kosmetyki. Promocje mają sięgać od kilku do kilkudziesięciu procent.

Więcej o: