Matura próbna Operon 2019. Język polski - arkusze i odpowiedzi z próbnej matury

W dniach od 19 do 22 listopada 2019 roku w polskich szkołach odbędzie się Ogólnopolska Próbna Matura z Operonem. Uczniowie przygotowujący się do matury będą mogli sprawdzić swoją wiedzę na kilka miesięcy przed majowym egzaminem dojrzałości.
Zobacz wideo

We wtorek 19 listopada uczniowie liceów i techników przystąpią do próbnej matury z języka polskiego. Egzaminy te są przeprowadzane dzięki wydawnictwu Operon, który przygotowuje testy dla uczniów. Arkusze wraz z odpowiedziami publikowane będą jeszcze tego samego dnia.

Próbna matura z języka polskiego - gdzie szukać arkuszy z odpowiedziami?

Odpowiedzi do próbnej matury 2019/2020 z języka polskiego na poziomie podstawowym zostaną udostępnione na stronie Operon około godziny 13:00. Z kolei odpowiedzi z próbnej matury na poziomie rozszerzonym opublikowane zostaną o godzinie 18:00. Wszystkie arkusze z pytaniami oraz odpowiedziami dostępne będą na stronie operon.pl.

Próbne matury na poziomie podstawowym są pisane przez uczniów przez 170 minut. Z kolei czas na napisanie matury na poziomie rozszerzonym wynosi maksymalnie 180 minut. W środę 20 listopada uczniowie napiszą próbną maturę z matematyki. Dzień później odbędą się testy z języka obcego.

Właściwa matura odbędzie się w dniach od 4 do 21 maja.

Więcej o: