Andrzejki 2019. Kiedy? Jakie są popularne wróżby andrzejkowe dla dzieci i dorosłych?

Andrzejki 2019 zbliżają się wielkimi krokami! Wieczór wróżb wypada za niecałe dwa tygodnie. Z tej okazji przedstawiamy listę najpopularniejszych wróżb andrzejkowych.

Andrzejki 2019 wypadają w nocy z piątku 29 listopada na sobotę 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. Wieczór ten uchodzi za doskonały czas na poznanie własnej przyszłości. Zwyczaj wróżenia w Andrzejki znany jest od stuleci, jednak z czasem zmienił on swój charakter. Niegdyś do wróżb andrzejkowych podchodzono poważnie, dziś są one traktowane z przymrużeniem oka. Choć do wróżenia mamy inne podejście niż nasi przodkowie, wciąż wróżymy w podobny sposób. Jaki? Oto lista popularnych wróżb andrzejkowych.

>>> Makijaż na Andrzejki. Wybierasz się na wieczór wróżb? Zobacz, jak pomalować się czarująco

Zobacz wideo

Wróżby andrzejkowe - lanie wosku

Lanie wosku to prawdopodobnie najpopularniejsza z andrzejkowych wróżb. Polega ona na laniu ciekłego wosku przez klucz do zimnej wody i wróżenie z kształtu zastygłej masy lub rzucanego przez nią cienia. Osoba, która wróży, wypatruje w niej sylwetki przyszłego wielbiciela, akcesoriów związanych z jego zawodem itp.

Wróżby andrzejkowe - wyścig butów

Wróżenie z butów polega na ustawianiu butów jeden za drugimi przekładanie ich od ściany w kierunku progu. Osoba, której but jako pierwszy dotknie progu, jako pierwsza wyjdzie za mąż lub się ożeni. 

Wróżby andrzejkowe - rzucanie monetą

Na początku należy wymyślić życzenie, a następnie wziąć do ręki dowolną monetę i z wyznaczonego miejsca spróbować wrzucić ją do naczynia z wodą. Osoby, które trafią, mogą liczyć na to, że ich marzenie się spełni. 

Wróżby andrzejkowe - rzucanie skórką jabłka

Aby wróżyć ze skórki jabłka, należy obrać je tak, aby obierka była jak najdłuższa. Następnie rzuca się ją za plecy przez lewe ramię. Litera, w jaką ułoży się skórka, będzie pierwszą literą imienia przyszłego męża lub żony osoby wróżącej.

Więcej o: