Francja: Zawalił się most wiszący na rzece Tarn. Kilka samochodów wpadło do wody, nie żyje jedna osoba

Na południu Francji zawalił się most wiszący na rzece Tarn. Do wody wpadło kilka samochodów, w tym cieżarówka. Zginęła jedna osoba, pięć udało się uratować. Trwają poszukiwania kolejnych poszkodowanych.

Do katastrofy doszło ok. godziny 8:10, koło miejscowości Mirepoix-sur-Tarn, 30 kilometrów na północny wschód od Tuluzy. Z doniesień francuskich mediów wynika, że w jej wyniku zginęła 15-letnia dziewczyna. Jej matka dopłynęła do brzegu, gdzie pomogli jej świadkowie zdarzenia. Oprócz niej z tonących samochodów wydostały się trzy inne osoby. Poniosły nieliczne obrażenia. Kilka osób wciąż uznaje się za zaginione. Akcja ratunkowo-poszukiwawcza trwa.

>>> Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Zobacz wideo

Francja: Zawalony most na rzece Tarn. Wjechała na niego za ciężka ciężarówka?

Jak informuje ladepeche.fr, na miejscu zdarzenia pracuje 80 strażaków i 50 policjantów. "France bleu" pisze, że wspierają ich dwie drużyny nurków i dwie drużyny ratowników wyposażonych w łodzie. W akcji ratunkowej wykorzystuje się także psy tropiące oraz trzy helikoptery. W departamencie utworzono jednostkę zarządzania kryzysowego.

Z ustaleń dziennikarzy wynika, że most zawalił się po tym, jak wjechała na niego ciężarówka o masie większej niż dopuszczalny limit. Szczegóły zdarzenia wyjaśniają służby. 

Most koło miejscowości Mirepoix-sur-Tarn miał 150 metrów długości i 5 metrów szerokości. Został zbudowany w 1935 roku i odnowiony w 2003 roku. Ostatni remont tej konstrukcji przeprowadzono w 2017 roku. Na moście obowiązywało ograniczenie ruchu pojazdów o masie całkowitej przekraczającej 19 ton.

Więcej o: