Święto Niepodległości. Czy 12 listopada to dzień wolny od pracy i szkoły?

W ubiegłym roku dzień 12 listopada był dniem wolnym od pracy. Czy tak samo będzie i w tym roku? Okazuje się, że zeszłoroczne obchody Święta Niepodległości były pod tym względem wyjątkowe.

11 listopada 2018 roku obchodziliśmy setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Święto Niepodległości wypadało jednak w niedzielę, dlatego ustawodawcy zdecydowali się na wydłużenie okrągłej rocznicy o jeden dzień i postanowili, że 12 listopada będzie dniem wolnym od pracy i szkoły.

Czy 12 listopada 2019 roku to dzień wolny od pracy?

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o święcie narodowym zaledwie kilka dni przed planowanymi obchodami. W dokumencie znalazł się zapis, mówiący, że "dzień 12 listopada 2018 r. jest Świętem Narodowym z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej". Oznacza to, że wolne w dniu 12 listopada było wydarzeniem jednorazowym.

>>> Tak wyglądał Marsz Niepodległości w 2018 roku

Zobacz wideo

W tym roku Święto Niepodległości wypada w poniedziałek 11 listopada i jest to dzień wolny od pracy. 12 listopada 2019 roku, czyli w kolejny wtorek, nie będziemy zwolnieni z obowiązków zawodowych i szkolnych.

Więcej o: