Święto Niepodległości. Czy 12 listopada jest dniem wolnym od pracy?

W 2018 roku 12 listopada był dniem ustawowo wolnym od pracy. Czy w tym roku ponownie możemy spodziewać się więcej dni wolnego?
Zobacz wideo

12 listopada 2018 roku był to dzień wolny od pracy oraz szkoły. Dodatkowy dzień ustalony przez specjalną ustawę miał zostać przeznaczony na świętowanie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dodatkowo 11 listopada poprzedniego roku wypadał w niedzielę, więc chciano w ten sposób dodatkowo przedłużyć świętowanie.

12 listopada. Czy w tym roku jest to dzień wolny od pracy?

11 listopada 2019 roku wypada w poniedziałek i jest to dzień wolny od pracy. W ubiegłym roku przypadała okrągła rocznica Święta Niepodległości więc akcja wolnego na 12 listopada miała charakter jednorazowy. W związku z tym 12 listopada 2019 roku nie będzie dniem wolnym od pracy.

Święto Niepodległości jest obchodzone 11 listopada w celu upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918 roku i po 123 latach zaborów. Najważniejsze obchody państwowe odbywają się na placu Józefa Piłsudskiego w Warszawie oraz przez Grobem Nieznanego Żołnierza. Dodatkowo tego dnia organizowane są pikniki wojskowe, biegi niepodległości, inscenizacje historyczne oraz koncerty.

Więcej o: