Wszystkich Świętych. Jak kursują autobusy 1 listopada? [Warszawa, Kraków, Gdańsk, Wrocław]

1 listopada obchodzić będziemy uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia możemy spodziewać się licznych zmian w kursowaniu komunikacji miejskiej. Jak będą jeździć autobusy i tramwaje w Warszawie, Krakowie, Gdańsku i Wrocławiu? Podpowiadamy.

W większości dużych miast 1 listopada obowiązywać będą sobotnie rozkłady jazdy. Warszawa, Kraków, Gdańsk i Wrocław planują także uruchomienie dodatkowych linii cmentarnych. 

Warszawa. Jak we Wszystkich Świętych jeżdżą autobusy, tramwaje i metro?

Najważniejszą zmianą w kursowaniu komunikacji miejskiej w Warszawie w dniu 1 listopada będzie uruchomienie trzydziestu linii cmentarnych. Dzięki nim ułatwiony zostanie dojazd do cmentarzy Wolskiego, Północnego, Południowego, Bródnowskiego i na Powązki. Większość linii cmentarnych będzie kursować od godziny 7 rano do 19 wieczór (linie C11, C12 i C90 będą kursować dłużej, bo do 21). Mieszkańcy Warszawy mogą spodziewać się także zmian trasowych i przystankowych dla linii regularnych, w tym uruchomienia przystanku Budowlana przy ul. Odrowąża czy zmiany rozkładów niektórych linii na rozkłady specjalne. Warto pamiętać, że 1 listopada w Warszawie:

  • tramwaje kursują według sobotniego rozkładu jazdy,
  • autobusy kursują według sobotniego rozkładu jazdy,
  • autobusy linii L15, L16, L21, L26, L27, L42, L47 i L48 kursują wg rozkładu jazdy dnia powszedniego, a pozostałe autobusy linii lokalnych Lxx kursują wg świątecznego rozkładu jazdy
  • pociągi metra na linii M1 i M2 kursują według sobotniego rozkładu jazdy

Wszystkie informacje o zmianach w kursowaniu autobusów, tramwajów i metra 1 listopada można znaleźć na stronie Zarządu Transportu Miejskiego w Warszawie

Kraków. Jak kursują autobusy i tramwaje 1 listopada?

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Krakowie zapowiada zmiany i wzmocnienie komunikacji miejskiej w dniu Wszystkich Świętych. 1 listopada do krakowskich cmentarzy dojeżdżać będzie dziewięć specjalnych linii tramwajowych i 24 specjalne linie autobusowe. Obowiązywać będą także zmienione rozkłady jazdy (pojawią się one m.in. w gablotach na przystankach i oznaczone będą symbolem znicza w tle). Jednocześnie warto pamiętać, że niektóre linie, np. 5, 9, 24 i 71, nie będą kursować przez cały dzień.

Szczegóły dotyczące komunikacji miejskiej w Krakowie w dniu 1 listopada można znaleźć na stronie MPK Kraków

>>> W Oslo autobusy jeżdżą na paliwie ze śmieci

Zobacz wideo

Gdańsk. Jak jeżdżą autobusy i tramwaje 1 listopada?

Gdańsk to kolejne miasto, które stara się ułatwić dojazd do cmentarzy. 1 listopada autobusy i tramwaje będą kursować według sobotnich rozkładów jazdy, a na wszystkich dodatkowych liniach obowiązywać będzie taryfa jak na liniach zwykłych. ZTM W Gdańsku informuje, że do Cmentarza Łostowickiego można będzie dojechać liniami tramwajowymi nr. 2, 6, 63 i 66, a ze względu na remont torowiska na Stogach, w tym roku nie będzie funkcjonować linia tramwajowa 68, którą zastąpi autobus linii T8.

Szczegóły dotyczące kursowania gdańskich autobusów i tramwajów w dniu 1 listopada można znaleźć na stronie ZTM w Gdańsku

Wrocław. Jak kursują autobusy i tramwaje we Wszystkich Świętych?

We Wrocławiu również wprowadzono zmiany w rozkładzie jazdy. 1 i 2 listopada komunikacja miejska będzie kursować wg sobotnich rozkładów jazdy. Uruchomione zostaną także autobusowe linie specjalne - 301, 307, 322, 334, 335 i 336 - które ułatwią dojazd do cmentarzy. MPK Wrocław zapowiada także uruchomienie trzech dodatkowych linii tramwajowych.

Wszelkie szczegóły dotyczące kursowania autobusów i tramwajów w dniu Wszystkich Świętych w Warszawie znajdują się na stronie internetowej MPK Wrocław

Więcej o: