Sondaż: Kto byłby najlepszym liderem PO? Grzegorz Schetyna na trzecim miejscu

Już wkrótce Platforma Obywatelska wybierze nowego przewodniczącego, bo w styczniu 2020 roku kończy się czteroletnia kadencja Grzegorza Schetyny. Kto byłby najlepszym liderem PO? Na to pytanie odpowiedzieli ankietowani w sondażu SW Research.
Zobacz wideo

Uczestnicy sondażu przeprowadzonego przez agencję badawczą SW Research dla "Rzeczpospolitej" zostali zapytani o to, który polityk sprawdziłby się najlepiej na stanowisku przewodniczącego Platformy Obywatelskiej. Ankietowani wybierali spośród pięciu kandydatów. Byli to: Grzegorz Schetyna, Małgorzata Kidawa-Błońska, Borys Budka, Joanna Mucha oraz Tomasz Siemoniak. 

Kto byłby najlepszym liderem PO? Największa grupa ankietowanych nie ma zdania

26,2 proc. ankietowanych uznało, że najlepszym liderem PO byłaby Małgorzata Kidawa-Błońska, a 14,7 proc. wskazało Borysa Budkę. Do Grzegorza Schetyny należy trzeci wynik - o tym, że urzędujący przewodniczący PO powinien pełnić swoje obowiązki drugą kadencję jest przekonanych zaledwie 7,4 proc. ankietowanych. Na Joannę Muchę wskazało 6,9 proc. badanych, a na Tomasza Siemoniaka - 6 proc. Blisko 39 proc. respondentów nie miało zdania na ten temat.

Kto wystartuje w wyborach na przewodniczącego PO?

Przypomnijmy, że wciąż nie wiadomo, kto wystartuje w wyborach na przewodniczącego PO. Tuż po wyborach parlamentarnych Małgorzata Kidawa-Błońska mówiła w rozmowie z mediami, że '"nie wyklucza" udziału w partyjnych wyborach. Borys Budka powiedział z kolei, że chce zostać szefem klubu parlamentarnego PO-KO. Nie wiemy także, czy Grzegorz Schetyna będzie starał się o reelekcję

Więcej o: