Tymoteusz Szydło - kim jest syn byłej premier Beaty Szydło?

Synowie Beaty Szydło w ostatnim czasie stali się obiektem zainteresowań mediów w Polsce. Najwięcej spekulacji budzi życie prywatne księdza Tymoteusza Szydło. Kim jest starszy syn byłej premier?
Zobacz wideo

Tymoteusz Szydło jest starszym synem europosłanki Beaty Szydło. 27-latek przyjął święcenia kapłańskie w 2017 roku. Obecnie przebywa na bezterminowym urlopie.

Tymoteusz Szydło - kim jest starszy syn byłej premier Beaty Szydło?

Tymoteusz Szydło w 2017 roku przyjął święcenia kapłańskie. Jako ksiądz skierowany został do kościoła w Buczkowicach niedaleko Szczyrku, która jest uznawana za jego pierwszą parafię. Wcześniej był diakonem w parafii pod wezwaniem świętego Andrzeja w Osieku w województwie małopolskim.

Pod koniec czerwca tego roku przełożeni zadecydowali o przeniesieniu młodego księdza do parafii pod wezwaniem świętego Maksymiliana Kolbego w Oświęcimiu. Tam miał być odpowiedzialny za prowadzenie mszy trydenckich. Tymoteusz Szydło nie dotarł jednak do nowej parafii, ponieważ wziął bezterminowy urlop. Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski w rozmowie z Fakt24 przyznał, że jest to niecodzienna sytuacja - by po dwóch latach posługi brać urlop oraz że jest on bezterminowy.

Od tego momentu w mediach pojawiają się spekulacje dotyczące życia prywatnego księdza. W związku z ostatnimi informacjami ksiądz Tymoteusz z bratem Błażejem oraz jego żoną Beatą wydali oświadczenie, w którym proszą dziennikarzy o uszanowanie ich prawa do prywatności i zaprzestania publikowania informacji na temat ich życia prywatnego.

Więcej o: