Tatry. Szlak w Dolinie Roztoki został zamknięty. Rozpoczął się jego remont

Szlak w Dolinie Roztoki, od Wodogrzmotów Mickiewicza do Doliny Pięciu Stawów Polskich, został zamknięty. Decyzja taka została podjęta z uwagi na rozpoczynający się w tym rejonie remont.
Zobacz wideo

Jak informuje Tatrzański Park Narodowy, szlak w Dolinie Roztoki będzie zamknięty od poniedziałku 21 października aż do odwołania. To nie jedyne komplikacje na jakie mogą trafić turyści odwiedzający Tatry. Zamknięty jest także szlak w Dolinie Strążyskiej (od wylotu doliny do Polany Strążyskiej) oraz szlak między Świnicą a Zawratem. Wszystkie te szlaki będą zamknięte do odwołania. Co więcej, do 30 listopada wszystkie szlaki na terenie TPN są zamknięte od zmierzchu do świtu.

Tatry. TPN informuje o utrudnieniach na szlakach. 

Oprócz zamkniętych szlaków eksplorację Tatr mogą komplikować utrudnienia na szlakach: czerwonym na odcinku Kasprowy Wierch - Przełęcz Liliowe, zielonym na odcinku Myślenickie Turnie - Kasprowy Wierch, żółtym z Polany Olczyskiej na Nosalową Przełęcz, na schodach do Kaplicy na Wiktorówkach oraz w okolicach punktu wejściowego do Doliny Małej Łąki. Wszystkie te utrudnienia związane są z remontem. Do końca listopada nieczynna jest także kolej linowa na Kasprowy Wierch, która jest w trakcie renowacji. 

Tatrzański Park Narodowy zapowiada także kolejne komplikacje -  rozpoczęcie remontu szlaku na odcinku Gęsia Szyja - Polana Waksmundzka oraz zamknięcie Schroniska PTTK „Murowaniec” na Hali Gąsienicowej, które będzie nieczynne od 1 listopada do 20 grudnia.

Więcej o: