Wyniki wyborów do Senatu. PKW podała dane z z 72 proc. komisji. [Wybory parlamentarne 2019]

Wyniki wyborów do Senatu w wyborach parlamentarnych. W niedzielę wybraliśmy swoich przedstawicieli do Sejmu i Senatu RP. W poniedziałek PKW podała cząstkowe wyniki wyborów do Senatu (po przeliczeniu głosów z 72 procent obwodowych komisji. Jak na razie z najlepszego wyniku może cieszyć się Prawo i Sprawiedliwość.
Zobacz wideo

W niedzielę Polacy zdecydowali o obsadzie poselskich i senatorskich mandatów. W przypadku izby wyższej parlamentu głosowanie odbyło się w 100 jednomandatowych okręgach wyborczych (z każdego z nich do Senatu zostanie delegowane jedno nazwisko).

Państwowa Komisja Wyborcza podała już do publicznej wiadomości cząstkowe wyniki wyborów do Senatu. Po przeliczeniu głosów z 72 procent obwodowych komisji wyborczych na czele stawki znajduje się Prawo i Sprawiedliwość. 

Wybory parlamentarne 2019. Wstępne wyniki wyborów do Senatu. PKW przeliczyła głosy z 72 proc. komisji

Jak na razie partia Jarosława Kaczyńskiego może cieszyć się ponad 46-procentowym poparciem w wyborach do Senatu. Drugi wynik uzyskała Koalicja Obywatelska - 33,25 proc. Poniżej prezentujemy cząstkowe wyniki wyborów do Senatu podane przez PKW:

Prawo i Sprawiedliwość - 46,19 proc. 

Koalicja Obywatelska - 33,25 proc.

Polskie Stronnictwo Ludowe - 5,31 proc.

Sojusz Lewicy Demokratycznej - 5,31 proc.

Bezpartyjni Samorządowcy - 1,96 proc.

Konfederacja - 0,9 proc.

Wyniki wyborów do Senatu (2019 r.)Wyniki wyborów do Senatu (2019 r.) Gazeta.pl

Więcej o: