W wieku 75 lat zmarł prof. Jan Szyszko. Kim był?

W środę 9 października zmarł prof. Jan Szyszko. Był nauczycielem akademickim, leśnikiem, politykiem oraz byłym ministrem ochrony środowiska.

Jan Szyszko zmarł  9 października przed południem. O jego śmierci poinformował na Twitterze m.in. prezydent Andrzej Duda. Z nieoficjalnych informacji wynika, że przyczyną zgonu byłego ministra mogła być zatorowość płucna.

Nie żyje Jan Szyszko. Był wielokrotnym ministrem środowiska 

Jan Szyszko urodził się 19 kwietnia 1944 w Starej Miłośnie. W 1966 roku ukończył studia na Wydziale Leśnym Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, gdzie uzyskał stopnie naukowe doktora i doktora habilitowanego nauk leśnych. W 2001 otrzymał tytuł naukowy profesora.

W latach 80. zaangażował się w politykę. Od 1997 do 1999 roku zajmował stanowisko ministra ochrony środowiska, zasobów naturalnych i leśnictwa w rządzie Jerzego Buzka. Następnie sprawował funkcję sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. W 2001 roku został członkiem Prawa i Sprawiedliwości. W latach 2005-2007 sprawował urząd ministra środowiska w rządzie Kazimierza Marcinkiewicza, a następnie w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. 16 listopada 2015  został powołany na ministra środowiska w rządzie Beaty Szydło. 11 grudnia 2017 objął to samo stanowisko w rządzie Mateusza Morawieckiego. 9 stycznia 2018 został odwołany z tej funkcji. Zastąpił go Henryk Kowalczyk.

Więcej o: