Rulewo: Poważny wypadek na A1. Są ranni, droga została zablokowana

Na autostradzie A1 w miejscowości Rulewo doszło do poważnego wypadku. Zderzyły się tam trzy samochody, a dwie osoby zostały poważnie ranne. Jezdnia w kierunku Łodzi została zablokowana.
Zobacz wideo

Do wypadku w Rulewie doszło około godz. 8.30, na 79. kilometrze autostrady A1 w kierunku Łodzi. W zdarzeniu brały udział trzy pojazdy - samochód osobowy, ciężarowy i dostawczy. Ostatnim z nich podróżowały trzy osoby.

- Dwie z nich są w stanie poważnym i bardzo ciężkim. Były zakleszczone w samochodzie. Trzecia narzeka na ogólne potłuczenia - powiedział "Gazecie Pomorskiej" mł. bryg. Paweł Puchowski, rzecznik prasowy KP PSP w Świeciu.

Z doniesień portalu swiecie.naszemiasto.pl wynika, że samochód dostawczy przewrócił się na bok. Osoby podróżujące samochodem osobowym i ciężarowym nie doznały poważnych obrażeń.

Wypadek na A1 w Rulewie. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR, liczne utrudnienia w ruchu

Na miejscu wypadku lądował śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Pracują tam także funkcjonariusze policji, straży pożarnej oraz pogotowia ratunkowego. Autostrada A1 w stronę Łodzi została zablokowana. Kierowcy muszą kierować się alternatywnymi drogami. Utrudnienia w ruchu mogą potrwać kilka godzin. 

Więcej o: