Zmarł Jan Kobuszewski. Pogrzeb odbędzie się w Warszawie. Rodzina podała datę

Jan Kobuszewski zostanie pochowany na Starych Powązkach w Warszawie. Rodzina podała oficjalną datę i miejsce uroczystości pogrzebowych.

Jan Kobuszewski zmarł 28 września w wieku 85 lat. Wiadomość tę wcześniej potwierdził między innymi siostrzeniec aktora, Wiktor Zborowski. Rodzina aktora podała już informacje na temat pogrzebu, które odbędzie się w poniedziałek 7 października.

Jan Kobuszewski nie żyje. Rodzina podała szczegóły uroczystości pogrzebowych

7 października o godzinie 11:00 w kościele św. Stanisława Kostki przy ulicy Hozjusza 2 w Warszawie odbędzie się msza święta pogrzebowa. Po mszy kondukt żałobny przejdzie na Stare Powązki, gdzie znajduje się grób rodzinny aktora - wejście VI bramą, ulica Ostroroga około godziny 13:00. Rodzina prosi, by uczestnicy pogrzebu zamiast kupować kwiaty, przekazywali datki na Warszawskie Hospicjum Społeczne. Puszki na ofiary mają być rozstawione w świątyni.

Jan Kobuszewski był znanym aktorem teatralnym, filmowym i artystą kabaretowym. W 1952 roku dostał się na warszawską PWST. W 1956 roku ukończył studia i zadebiutował rolą dyplomową na scenie Teatru Młodej Warszawy. Widzowie zapamiętają go z ról w takich filmach jak "Brunet wieczorową porą", "Poszukiwany, poszukiwana" czy "Nie ma róży bez ognia".

Więcej o: