Zmiana czasu na zimowy 2019. Kiedy trzeba przestawić zegarek?

Już za kilka tygodni nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Kiedy będziemy przestawiać zegarki? Czy w związku ze zmianą czasu będziemy spać krócej czy może dłużej? Podpowiadamy.
Zobacz wideo

W 2019 roku zmiana czasu z letniego na zimowy nastąpi w nocy z soboty 26 października na niedzielę 27 października. Tej nocy przestawimy zegarki z godziny 3 na 2. Oznacza to, że w ostatni weekend października będziemy mogli pospać godzinę dłużej.

Czy zmiany czasu zostaną zniesione? Już niedługo nie będziemy musieli przestawiać zegarków

Unia Europejska pracuje nad zniesieniem zmiany czasu. W ubiegłym roku przeprowadzono internetową ankietę, w której pytano obywateli krajów członkowskich, czy chcą zniesienia zmiany czasu czy jej utrzymania. Zdecydowana większość badanych opowiedziała się za likwidacją zmian czasu. W marcu 2019 Parlament Europejski zatwierdził przepisy znoszące zmianę czasu w państwach członkowskich UE. Każdy z nich musi podjąć decyzję, czy chce zostać przy czasie letnim czy zimowym. Ostatnia zmiana czasu w Unii Europejskiej nastąpi w październiku 2021 roku. Wciąż nie wiadomo, przy jakim czasie zostanie Polska, ale wiele wskazuje na to, że będzie to czas letni. 

Więcej o: