1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób Starszych

1 października swoje święto mają osoby starsze. Dzień Osób Starszych to święto coroczne, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 14 grudnia 1990 roku
Zobacz wideo

Celem Dnia Osób Starszych jest m.in. walka ze stereotypami, które dotyczą seniorów i starzenia się. Dni poświęcone osobom starszym są także okazją do propagowania postulatów dotyczących zapobiegania niepełnosprawności, zapewnienia odpowiedniej opieki zdrowotnej i równego udziału w rozwoju kulturalnym i ekonomicznym społeczeństw.

Dziś Dzień Osób Starszych. Wiceminister Szwed przypomina o programach dla seniorów

W rozmowie z Informacyjną Agencją Radiową wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed powiedział, że aktywności seniorów służy wiele programów, które stworzył rząd. Zaznaczył, że tylko w tym roku na program Senior Plus przeznaczono 80 milionów złotych. Wiceminister przypomniał, że dzięki tym funduszom powstają zarówno dzienne domy seniora, jak i kluby senior Plus i jest ich coraz więcej. 
Szwed podkreślił także, że prócz programu Senior Plus są również inne programy dla osób starszych, jak chociażby Opieka 75 Plus, Mama 4 Plus czy ASOS, którego celem jest poprawa jakości i poziomu życia osób starszych oraz zagospodarowanie ich potencjału poprzez umożliwienie im aktywności społecznej.

Więcej o: