Katowice stoją w korkach. Na DK86 ciężarówka potrąciła pieszego, na A4 trwa remont. [Utrudnienia]

Mieszkańcy Katowic, którzy o poranku wsiedli do samochodów, stoją dziś w gigantycznych korkach. Wszystko to ze względu na kilka wypadków na głównych trasach dojazdowych do miasta, które spowodowały liczne utrudnienia w ruchu.
Zobacz wideo

Do jednego z wypadków doszło na drodze krajowej nr 86. Jak podaje "Gazeta Wyborcza", niedaleko przystanku autobusowego na Giszowcu pieszy został potrącony przez ciągnik siodłowy. Ciężko rannego mężczyznę przetransportowano do szpitala, a drogę w stronę Tychów zablokowano. 

Korki w Katowicach. Wypadek przy Silesia City Center, roboty drogowe na A4

Korki tworzą się także na Drogowej Trasie Średnicowej. Na wysokości Silesia City Center doszło do wypadku, w którym zderzyły się dwa samochody. W wyniku zdarzenia zablokowane zostały dwa pasy ruchu w kierunku tunelu w Katowicach - pisze "Dziennik Zachodni". Do wypadku doszło także na wysokości wesołego miasteczka - tam zderzyły się trzy samochody.

Sytuacji na katowickich drogach nie ułatwiają prace drogowe na autostradzie A4, która zablokowana jest od bramek do węzła Murckowska. Droga jest tam zwężona, a kierowcy muszą zwalniać.

Więcej o: