Warszawa. Rafał Trzaskowski zadecydował: bezpłatna komunikacja w ramach strajku klimatycznego

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zadecydował, że w piątek 27 września mieszkańcy stolicy będą mogli skorzystać z darmowej komunikacji miejskiej. Akcja ta obowiązuje nie tylko na przejazdy autobusami, tramwajami czy metrem, ale też pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej.
Zobacz wideo

Prezydent Warszawy swoją decyzję udostępnił za pośrednictwem swojego portalu społecznościowego. W związku z zakończeniem strajku klimatycznego, w piątek 27 września obowiązywać będzie darmowa komunikacja miejska - Każdy z nas wybierając transport publiczny robi dobry uczynek dla przyszłości naszej planety i dla zdrowia naszych dzieci - napisał Rafał Trzaskowski.

Darmowa komunikacja w Warszawie z okazji zakończenia strajku klimatycznego 

W związku z tym pasażerowie korzystający z komunikacji miejskiej w Warszawie nie będą musieli kasować biletu. Obowiązuje to w autobusach, tramwajach, metrze oraz pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej w I i II strefie biletowej. Bezpłatne będzie również korzystanie z parkingów Parkuj i Jedź.

Bezpłatna komunikacja nie obejmuje przejazdów oferowanych przez Koleje Mazowieckie i Warszawską Kolej Dojazdową, również w obszarze tzw. "Wspólnego biletu ZTM-KM-WKD".

W piątek około godziny 16 z warszawskiego placu Defilad wyruszy Wielki Marsz Klimatyczny pod hasłem "Zróbmy dobry klimat!". Wolontariusze będą zbierali się w tym miejscu wcześniej, by przygotować transparenty. Uczestnicy przejdą spod Pałacu Kultury i Nauki, przed Ministerstwo Energii (ulica Krucza), na plac Zbawiciela aż do Sejmu.

Więcej o: