Wrocław. Pobił 24-latka bo wylał mu piwo: został skazany za zabójstwo na 15 lat więzienia

Dwa lata temu przed klubem nocnym "Banana Dance" dwóch sprawców pobiło 24-letniego Gracjana P. Mężczyzna był bity i kopany, aż uderzył głową w szynę tramwajową - kilka dni później zmarł w szpitalu. Drugi z oskarżonych mężczyzn usłyszał dziś wyrok w tej sprawie.
Zobacz wideo

Jak podaje "Gazeta Wrocławska" oskarżony Paweł J. usłyszał wyrok 15 lat pozbawienia wolności za zabójstwo Gracjana P., do którego doszło dwa lata temu przed klubem nocnym "Banana Dance" we Wrocławiu. Jest to już drugi wyrok w sprawie śmierci 24-latka. Wcześniej skazany za pobicie ze skutkiem śmiertelnym został drugi z napastników.

Wrocław. 15 lat więzienia za zabójstwo mężczyzny przed klubem nocnym. Bójka zaczęła się od rozlanego piwa

Skazany Paweł J. po pobiciu i śmierci Gracjana P. uciekł z Polski. Po pewnym czasie wrócił do Wrocławia, gdzie został złapany przez policyjnych "łowców głów".

Do pobicia doszło dwa lata temu przed klubem "Banana Dance" we Wrocławiu. 24-latek miał niechcący potrącić Pawła J. i wylać mu piwo. Mężczyźni wyszli wtedy na dwór, a między nimi doszło do bójki.

Najważniejszym dowodem był zapis z kamer monitoringu miejskiego, na którym zarejestrowano przebieg szarpaniny. Na nagraniu widać, jak 24-latek próbuje odejść, jednak w wyniku otrzymywanych ciosów upada i ponownie próbuje wstać. Później podchodzi do niego Paweł J., przewraca go na ziemię i kopie po głowie. Następnie zostawia nieprzytomnego mężczyznę na torach tramwajowych i odchodzi.

Poza zabójstwem mężczyzna oskarżony był także o inne przestępstwo. Paweł J. w sierpniu 2018 roku został skazany za incydent na tle rasistowskim. Mężczyzna miał wyzywać, opluć i pobić obywatela Syrii.

Więcej o: