Dzień Chłopaka 2019. Kiedy obchodzimy to święto? Co kupić na prezent?

Dzień Chłopaka zbliża się wielkimi krokami. Święto to wypada 30 września, czyli już za tydzień. Co można podarować młodemu mężczyźnie z okazji tego święta? Podpowiadamy.
Zobacz wideo

Przypomnijmy, że Dzień Chłopaka nie jest świętem oficjalnym, ale zakorzenił się w polskiej kulturze i jest popularne wśród dzieci i nastolatków. Świętem podobnym do Dnia Chłopaka jest Dzień Mężczyzn, który został ustanowiony przy wsparciu ONZ, jednak pomimo prób jego wdrożenia nie przyjął się w Polsce.

Dzień Chłopaka 2019. Jakie prezenty wręcza się z tej okazji?

Przyjęło się, że z okazji Dnia Chłopaka dziewczyny obdarowują drobnymi prezentami swoich kolegów z klasy. Podobny zwyczaj obserwujemy także w niektórych przedszkolach, jednak w przypadku najmłodszych dzieci prezenty kupują rodzice. Co można kupić na Dzień Chłopaka obchodzony w szkole lub przedszkolu? Popularnym pomysłem, bez względu na wiek obdarowywanych, są słodycze. Młodszym chłopakom wręcza się także drobne zabawki albo przybory szkolne, a starszym m.in. książki. W Dzień Chłopaka obdarowuje się jednak nie tylko kolegów, ale także swoich partnerów. Jest to popularne przede wszystkim wśród nastolatków. Co można dać swojemu chłopakowi? Dobrym prezentem może być np. koszulka z ulubionym zespołem, modne śmieszne skarpetki, portfel albo wypad do kina. Żeby znaleźć upominek idealny, warto jednak wziąć pod uwagę indywidualne zainteresowania obdarowywanego.