Dzień Chłopaka 2019. Kiedy obchodzimy to święto?

Dzień Chłopaka to święto, które nie jest świętem oficjalnym, a zwyczajowym, dlatego w wielu kalendarzach się ono nie pojawia. Kiedy obchodzimy Dzień Chłopaka? Życzenia młodym mężczyznom będziemy składać jeszcze w tym miesiącu.
Zobacz wideo

Dzień Chłopaka wypada 30 czerwca, a więc za mniej niż dwa tygodnie. Święto to jest popularne przede wszystkim wśród nastolatków. Przyjęło się, że w Dzień Chłopaka dziewczyny składają swoim kolegom życzenia i obdarowują ich drobnymi prezentami. Święto to obchodzi się często w przedszkolach i szkołach, ale już nie na uniwersytetach.

Dzień Chłopaka a Dzień Mężczyzn. Czy to to samo święto?

Świętem podobnym do Dnia Chłopaka jest Dzień Mężczyzn. Został on ustanowiony przy wsparciu ONZ na dzień 19 listopada. W Polsce święto to wciąż się jednak nie przyjęło, mimo że podejmowane są próby jego wdrożenia. Jedną z proponowanych dat obchodów Dnia Mężczyzn w Polsce jest 10 marca. W tym dniu w polskim Kościele katolickim obchodzone jest nieoficjalne wspomnienie 40 Świętych Męczenników z Sebasty.

Dzień Chłopaka 2019. Kiedy wypada w innych krajach?

Dzień Chłopaka cieszy się w Polsce dużo większą popularnością niż Dzień Mężczyzn. Nie jest to jednak święto typowo polskie i ma swoje zagraniczne odpowiedniki. W Polsce obchodzimy je 30 września, ale np. w Wielkiej Brytanii 5 kwietnia, w Norwegii 7 października, a w Kanadzie 25 listopada.

Więcej o: