Gdzie jest burza w Polsce? Radar burz na środę 18 września

Poprzedniej nocy w wielu miastach w Polsce silny wiatr i deszcze wyrządziły wiele szkód. Straż pożarna wyjeżdżała do ponad 800 interwencji. Czy dziś czeka nas równie gwałtowna pogoda?
Zobacz wideo

Zgodnie z aktualnymi ostrzeżeniami Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej silny wiatr występuje jedynie w zachodniej części województwa warmińsko-mazurskiego. Gdzie w środę 18 września mogą pojawić się burze?

Gdzie jest burza: gdzie i w jakich godzinach możemy spodziewać się dziś burz?

Około godziny 14:00 pierwsze burze będą zarejestrowane w województwie zachodniopomorskim i kujawsko-pomorskim. Nawałnice przewidywane są w okolicach Gryfic, Kołobrzegu, Koszalina, Świdwina, Tychowa, Zlotowa, Chojnic, Koronowa i Bydgoszczy.

Około godziny 16:00 burze zapowiadane są w pasie od Torunia do północnych części województwa Mazowieckiego, a dokładniej w okolicach Płocka i Sochaczewa oraz w części województwa łódzkiego, zwłaszcza na terenie Łowicza i Ozorkowa. Około 21:00 w Polsce nie przewidywane są już żadne burze, w niektórych regionach może jednak padać.

Burzom w tych regionach będą towarzyszyć porywy wiatru do 70 kilometrów na godzinę. Dodatkowo spodziewane są opady deszczu, drobnego gradu i krupy śnieżnej.