Wrocław. Śmiertelne potrącenie na torach. Opóźnienia pociągów sięgają 260 minut

W piątek rano doszło do śmiertelnego potrącenia na torach kolejowych w okolicach Psiego Pola we Wrocławiu. Pasażerowie muszą liczyć się z ponad czterogodzinnymi opóźnieniami.
Zobacz wideo

Jak podaje portal tuwroclaw.com do wypadku doszło w godzinach porannych w piątek 13 września. Na torach kolejowych w okolicach Psiego Pola doszło do potrącenia dwóch pieszych przez pociąg TLK Rozewie relacji Gdynia-Bielsko Biała.

Śmiertelne potrącenie na torach we Wrocławiu. Pasażerowie muszą liczyć się z opóźnieniami

Rzeczniczka PKP Inter City Katarzyna Grzdyk poinformowała, że około godziny 5 rano między stacjami Wrocław Psie Pole i Wrocław Sołtysowice doszło do śmiertelnego potrącenia pieszego, który przechodził przez tory w miejscu, gdzie nie było wyznaczonego przejścia. Z kolei grupa Poznań-Leszno poinformowała na Twitterze, że potrącone przez pociąg zostały dwie osoby.

Początkowo do godziny 6:10 ruch na trasie został wstrzymany, a pasażerom pociągu zapewniono komunikację zastępczą do Wrocławia. Teraz pociągi kursują jednym torem, dlatego pasażerowie muszą liczyć się z utrudnieniami i opóźnieniami, które w przypadku niektórych połączeń trwają ponad cztery godziny.

Więcej o: