Dzień Chłopaka 2019. Kiedy wypada to święto?

Już wkrótce w Polsce obchodzić będziemy Dzień Chłopaka. Kiedy wypada to święto? Skąd się wzięło i kto je celebruje? Podpowiadamy.
Zobacz wideo

Dzień Chłopaka, w odróżnieniu od takich dni jak Dzień Kobiet, Dzień Matki czy Dzień Ojca, nie jest świętem oficjalnie przyjętym i nie jest zaznaczone w większości kalendarzy. Jest to tzw. święto zwyczajowe, które wiele osób obchodzi, mimo że nie zostało ono w żaden sposób ustanowione. Dzień Chłopaka obchodzimy 30 września. 

Dzień Chłopaka. Dlaczego obchodzimy to święto? Kiedy wypada w innych krajach?

Skąd wziął się Dzień Chłopaka? Tego do końca nie wiadomo. Przyjmuje się, że jest to młodzieżowy odpowiednik Dnia Mężczyzny, który obchodzimy tuż po Dniu Kobiet, 10 marca. Dzień Chłopaka obchodzą przede wszystkim nastolatkowie. Święto to jest znacznie bardziej medialne i popularne niż jego marcowy ekwiwalent dla dorosłych.

Dzień Chłopaka nie jest świętem międzynarodowym, ale ma swoje odpowiedniki w innych krajach. W Polsce święto to obchodzone jest 30 września, ale np. w Wielkiej Brytanii 5 kwietnia, w Norwegii 7 października, a w Kanadzie 25 listopada.

Więcej o: